Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

ATLAYIP GEÇME TOPLAYIP GEÇ

15 Eylül Dünya Temizlik günü nedeniyle   Niğde Final Eğitim Kurumları  yönetici ve  öğrencileri başlattıkları ‘ Atlayıp geçme  Toplayıp geç ‘temizlik kampanyası ile  Niğde  Şadırvan parkında bulunan çöpleri toplayarak vatandaşlara  broşür dağıttılar.

‘’ İnsanoğlu tarihi boyunca ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli doğal kaynakları kullanmış,bunun sonucunda da yaşadıkları mekan ve çevreyi çeşitli şekillerde değiştirmişlerdir. Bu durum bazen çevreye ciddi zararlar vermekte diyen Final Eğitim Kurumları Müdür yardımcısı  Ahmet Kafa gençlerde yavaş yavaş da olsa çevreyi koruma konusunda bir hassasiyet ortaya çıkmaya başladı diye konuştu.

Yarının çocuklarına daha yaşanılası bir çevre bırakmak için bir şeyler yapmamızın gerektiğine olan inancımızla Özel Niğde Final Temel Lisesi olarak en azından kendi çevremizi olsun değiştirelim, temiz kılalım dedik diyen  Ahmet Kafa  Bugün ;“Sürdürülebilir bir dünya, gelecek nesillerin güvenle yaşayabileceği bir yaşam  bırakabilmek için çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Çevre dostu olmak yapılması zor bir iş değildir .Ayrıca yaşam koşullarımızdan büyük fedakarlıklar yapmamız gerekmez. Geri dönüşüme önem verme,enerji tasarrufu sağlama,atıkları azaltma , çevre dostu ürünleri alma , doğal yöntemleri deneme gibi bu etmenleri dikkate almalı bu şekilde yaşamalıyız . ‘’ şeklinde  konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.