Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Baykuş Programı İle Ders Çalışma Alışkanlığı

Evde ders çalışmaya odaklanmakta zorlanan ve birçok sebeple dikkatleri dağılan öğrencileri için Niğde Anlam Okulları Baykuş Programı geliştirdi.

Baykuş Programı ile öğrenciler haftada 2 gün saat 17.00- 21.00 arasında ders çalışıyor, ödevlerini yaparken de takıldıkları yerlerde anında öğretmenlerinden destek alabiliyor.

Programın amacını ve adının nerden geldiğini açıklayan Özel Niğde Anlam Anadolu Lisesi rehber öğretmeni Mustafa Ünlü bir gece kuşu olan baykuşun Eski Yunanlılarda zeki ve bilgili olmanın sembolü olduğunu, baykuşun başarı ve şansı da simgelediğini de belirtti.

Baykuş Programı ile düzenli ders çalışma ve başarı duygusunun oluşmasını sağlamak amacında olduklarını söyleyen Ünlü ; ‘’ Baykuş Programı gönüllü öğretmen, gönüllü veli ve gönüllü öğrenci iş birliğinde yürütülen akademik bir çalışma. Haftada iki gün gönüllü öğrencilerimiz ders çalışmak için okulumuzda kalıyor, hedeflerine ulaşmak için bilgilerine bilgi katıyor.’’ dedi. 

Misyonlarının, sorumluluklarının bilincinde, bilgili, bilgiyi özümseyen, derslerinde ve sınavlarında başarılı, yeteneklerinin farkında olan bireyler yetiştirmek olduğunu söyleyen Mustafa Ünlü evde velilerin sen çalışma masandan hiç kalkma gibi yaptığı bazı hataların çocukların dikkatini daha da dağıttığını söyledi.

ÖĞRENCİLER BİREYSEL DERS ÇALIŞMA ALIŞKANLIĞI KAZANIYOR

Baykuş Programı ile öğrencilerine bireysel ders çalışma alışkanlığı kazandırmak hedefinde olduklarını söyleyen Özel Niğde Anlam Anadolu Lisesi rehber öğretmeni Mustafa Bal ise bu programında Niğde’de bir ilk olduğunu söyledi.

Bal ; ‘’ Saat 17.00 ile 21.00 arasında Baykuş Programı yapıyoruz ve bu program Niğde’de bir ilk. Özellikle öğrencilere ders çalışma alışkanlığı kazandırmak ve bu alışkanlığı sürdürmekle ilgili olan bir program bu. Bu programla öğrencilerimiz bireysel ders çalışma alışkanlığını elde ediyorlar. Özellikle soruları çözerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor kısmında da öğretmenlerin desteğini alıyorlar.’’ dedi.

 

ÖĞRENCİLER BAYKUŞ PROGRAMINI VERİMLİ BULUYOR

Neden Baykuş Programını tercih ettikleri sorulan öğrencilerden Ezgi Ser ; ‘’Evdeki seslerden dolayı odamda tam olarak odaklanamıyorum ama burada kütüphane ortamı olduğu için daha iyi ders çalışıyorum.’’ dedi.

Baykuş Programı’nı verimli bulduğu için katıldığını söyleyen Muhammet Can Taşel ise evde bu kadar düzenli çalışamadığını , öğretmenlerinin takıldığı konularda destek vermesi ile sessiz, sakin bir ortamda ders çalışarak bireysel ders çalışma alışkanlığı kazandığını söyledi.

Alara Durak ise ; ‘’Öğretmenlerimizin hazırladığı Baykuş Programına düzenli olarak katılmaya başladım. Geçen sene haftada bir yapılıyordu ama bu yıl haftada iki gün olması daha iyi çünkü evdeyken verimli çalışamıyoruz özellikle takıldığımız sorular oluyor. Burada öğretmenlerimizle takıldığımız konularda destek alabiliyoruz. Ders çalışma konusunda daha verimli bulduğum için Baykuş Programına düzenli olarak kalıyorum.’’ dedi.

 

1 yorum
  1. Necati Diyor

    Degerli ogretmenlerim kitaplardaki alistirma ve unite sonu sorularini derste cozerseniz sevinirim cocuklar ya cozemiyor yada bos geciyor lutfen yavas yavas gidin mufredati yetistirme adina hizli hareket etmeyin birakin eksik kalsin lutfen su dersleri yavas isleyin cok soru yerine ogrensinler

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.