Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Belediye Başkan Yardımcıları Belli Oldu

 

 

 

31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığını kazanan Emrah Özdemir’in yardımcıları belirlendi. Edindiğimiz bilgilere göre, Başkan Özdemir’in yeni yardımcıları harita mühendisi olan Mikail Aksungur ve bir önceki dönem yine Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Ahmet Taciroğlu oldu.

 

Ahmet Taciroğlu Kimdir?

 

1957 yılında Niğde’de doğdu. 45 yıldır Niğde’nin tanınmış esnaflarından olan Taciroğlu, son iki dönemdir Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapıyor ve bir önceki dönem yine Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Ahmet Taciroğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

Mikail Aksungur Kimdir?

01 Mart 1972 tarihinde doğdu. Lise öğrenimini, Şehit Nuri Pamir Lisesi’nde okudu. Üniversite öğrenimini ise, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita ve Kadastro Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1995-2002 yılları arasında EMKA Harita Mühendislik firmasını kurarak serbest olarak çalıştı. 2002 yılında 6 mühendis arkadaşı ile birlikte Onay Mühendislik A.Ş’yi kurarak mühendislik ve inşaat sektöründe çalışmaya başladı. Halen aktif olarak devam ettiği işinde, harita mühendislik sektöründe ulusal çapta işler yapmaktadır. Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bulunan Aksungur aynı zamanda Genç Girişimciler Kurulunun da üyesidir.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.