Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

BİNLERCE  KİŞİ İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

Niğde Belediyesi tarafından Ramazan ayında düzenlenen mahalle iftarlarının bu akşamki adresi Ömer Halisdemir Meydanı oldu. Yaklaşık 10 bin kişinin meydanı doldurduğu program Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı ardından ilahiler okundu, dualar edildi.

Ramazan ayının maneviyatını ve eski Ramazanların tadını yaşatmak amacıyla Niğde Belediyesi tarafından düzenlenen iftar sofraları Niğdelilerin yoğun ilgisini görüyor.  

Mahallelerde iftar programı düzenleyen Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Ramazan ayının yedinci iftarını Ömer Halisdemir Meydanı’nda verdi. Meydandaki iftar programına Niğde halkı yoğun katılım sağladı.  İftara saatler kala Ömer Halisdemir Meydanı’na gelen binlerce vatandaş hazırlanan masalara oturarak iftar saatini bekledi.

Ömer Halisdemir Meydanı’nda açılan iftar sofrasındaki masaları gezerek iftar açmak için bekleyen vatandaşla tek tek ilgilenen Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan vatandaşın ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Ezan okunmasına az bir zaman kala vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Meydan hıncahınç doldu. Katıldınız, ayaklarınıza sağlık bereket getirdiniz, hepinize hoşgeldiniz diyorum. Etrafımızdaki ülkelerin adeta ateş çemberi olduğu bir bölgede böyle huzur içinde iftarlar yaptığımız Anadolumuz, cennet gibi bir vatanımız var. Rabbimize hep beraber şükrediyoruz. Ama bu şükrümüzü eda ederken özellikle bölgemizdeki teröristlerin ve terörist ülkelerin Müslümanlara yapmış olduğu katliamları işkenceleri de unutmuyoruz. O kardeşlerimizden özellikle Filistinli kardeşlerimizden şehit olanlara bu mübarek saatlerde Allah’tan rahmet, gazilerimize Rabbim’den hayırlı, huzurlu, sıhhatli ömürler diliyorum” dedi.

Kurulan iftar sofrasında binlerce vatandaş dualar eşliğinde ezanın okunması ile beraber oruçlarını açtı. Yapılan iftar duası ile Ramazan ayının huzur ve bereketini aynı sofrada paylaşan vatandaşlar, birlik ve beraberlik içerisinde oruçlarını açmanın mutluğunu yaşadı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.