Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Bu yolda arabalar kendi kendine gidiyor

 

 

Niğde’de manyetik alan olduğu söylenilen Hançerli köy yolunda araçlar rampa yukarı kendi kendine gidiyor. Köy halkı tarafından manyetik alan olarak değerlendirilen yol görenleri şaşırtıyor.

Merkeze bağlı Hançerli köyündeki yolda araçlar, kısmen rampa olan yolda yukarıya doğru hareket ediyor. Araç stop edildikten sonra vites boşa alınıyor ve el freni indiriliyor. Ardından freni de bırakılan araçlar yavaş yavaş kendi kendine hareket ederek rampa yukarı gitmeye başlıyor. Bir süre süre sonra araçlar hızlanarak ilerliyor.

Vatandaşlar, Araçların bu yolda kendi kendine gittiğini belirterek, “Burada bir manyetik alan olduğu söyleniyor. Arabaları boşa aldığımızda rampa yukarı gidiyor. Şu anda da denemesini yapacağız. Tam burada çekiyor zaten. Belirli bir noktada zaten. Araba çalışmıyor, stop halinde. Sadece el frenini indirdik, frenden de ayağımızı çektik ve bu şekilde gidiyor” dedi.

3 Yorumlar
  1. Atif Diyor

    Her yere bu yoldan yapsinlar

  2. Anonim Diyor

    Göz yanılması

  3. Fatih Diyor

    Biz onu 1995 te reno12 ile içip gezerken keşfettik kafamız güzel olduğu için herhalde kafamız fena kıyak diye geçiştirdik. Ayık kafayla gittik aynı şey oldu.sizin bunu keşfetmeniz 24 yılmı aldı)))kafanız güzel geçseydiniz erken fark ederdiniz

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.