Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

DİKKAT 488 TL CEZASI VAR!

Niğde İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu,  sürücülerin görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorunda olduklarını belirterek; “Bu madde hükümlerine uymayan sürücüler 488 TL idari para cezası ile cezalandırılır” dedi.

İl Emniyet Müdürü Cebeloğlu, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74’üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle; “sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar. Bu madde hükümlerine uymayan sürücüler 488 TL idari para cezası ile cezalandırılır” hükmü getirildiğini belirtti.

2 Yorumlar
  1. Yusuf Diyor

    Pekala
    Yaya geçidi olmayan yerden geçen ya da yaya geçidinde geçerken İzmir Kordon da gibi yürüyenlere de ceza yazılması gerekmez mi

  2. Anonim Diyor

    Kıçını sallayarak geçen insan musfettelerine olacak yaya mi sayilacak

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.