Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Gazeteciler Devlet-Vatandaş Arasında Köprü

 

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Vali Şimşek, mesajında; “10 Ocak, Basın mensuplarına ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden bu yana ülkemizde ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır” dedi.

ZOR ŞARTLAR VE SORUMLULUK DUYGUSU

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, gazetecilik Mesleğinin mesai kavramı gözetmeksizin zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde objektif haberler ile halkın bilgilendirilmesini sağlayan, diğer taraftan da vatandaşların talep ve beklentilerini dile getiren bir meslek olduğunun altını çizdi.

KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME GÖREVİ

“Gece, gündüz demeden, her iklim şartında kamuoyunu bilgilendirmek adına görev yapan gazetecilerimiz, şüphesiz ki zor ve meşakkatli bir görevi icra etmektedirler” diyen Vali Yılmaz Şimşek; “Aynı zamanda birkamu hizmeti görevi de yerine getiren Basın Mensuplarımız, Devlet ve Vatandaş arasında köprü vazifesi görmekte,  Basın Ahlak Kurallarına ve toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayarak halkımızın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılamaktadır” dedi.

‘ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında şunları belirtti:

“10 Ocak, Basın mensuplarına ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden bu yana ülkemizde ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır.

MESAİ KAVRAMI GÖZETMEZLER

Gazetecilik Mesleği, mesai kavramı gözetmeksizin zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde objektif haberler ile halkın bilgilendirilmesini sağlayan, diğer taraftan da vatandaşların talep ve beklentilerini dile getiren bir meslektir.

ZOR VE MEŞAKKATLİ BİR GÖREV

Gece, gündüz demeden, her iklim şartında kamuoyunu bilgilendirmek adına görev yapan gazetecilerimiz, şüphesiz ki zor ve meşakkatli bir görevi icra etmektedirler.

DEVLET-VATANDAŞ ARASINDA KÖPRÜ

Aynı zamanda bir kamu hizmeti görevi de yerine getiren Basın Mensuplarımız, Devlet ve Vatandaş arasında köprü vazifesi görmekte,  Basın Ahlak Kurallarına ve toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayarak halkımızın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılamaktadır.

GAZETECİLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN

Bu duygu ve düşüncelerle, Basın – Yayın Kuruluşlarında çalışan tüm Basın Mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.