Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Geleceğin Araştırmacılarına AR-GE Bilinci

Niğde Patates Enstitüsü Müdürlüğü Enstitüsü’nün kapılarını Anaokulundan Üniversiteye kadar tüm öğrencilere açtı. Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün bu seferki konukları Niğde Kemal Aydoğan İlköğretim Okulu 4/A sınıfı öğrencileri oldu.

KUMPİRLER İKRAM EDİLDİ

Öğretmenleri eşliğinde Niğde Patates Araştırma Enstitüsünü ziyarete gelen geleceğin 40 araştırmacılarına Enstitü tanıtımı, patates yetiştiriciliği ve üretim teknikleri ile ilgili sunum yapılırken Enstitünün ürettiği yerli ve milli patates çeşitlerinden yapılan kumpirler ikram edildi.

KURUM A’DAN Z’YE TANITILDI

Daha sonra öğrencilerimize Araştırma Kuruluşunun doku kültürü laboratuvarı, ıslah ve mini yumru çoğaltım seraları, melezleme seraları ve bitki hastalıkları laboratuvarı gezdirilerek yapılan AR-GE çalışmaları hakkında bilgiler verilirken ziyaret sonunda minik araştırmacıların patatesle ilgili birçok şey öğrenmelerinin yanında oldukça eğlendiklerini görmek bizlere büyük keyif verdi.

MİNİKLERE AR-GE BİLİNCİ

İlköğretim Okulu Anasınıfı yaşlardan başlayarak çocuklarımıza AR-GE bilincini aşılamak ve yerleştirmek ileride daha çok bilimsel çalışmaların yapılmasının ilk anahtarı olduğunu düşündüklerini belirten Patates Araştırma Enstitüsü Müdürü Uğur Pırlak; “Bu nedenle öğrencilerimize her zaman yaptığımız AR-GE faaliyetlerini göstermekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.