Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Genç Girişimciden Özel Eğitim Kurumu

Niğde’de Muhammed Erdi Çifcibaşı isimli genç girişimci tarafından Efendibey Mahallesi Göztepe Sokak No: 7’de ‘Özel Sevgi ve Emek ile Mutluluk’ adlı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi hizmete sunuldu.

MUHTAÇ KİMSELERE DEVLET DESTEĞİ

Sosyal Devlet ilkesinden hareketle son yıllarda engelli, yaşlı, bakıma muhtaç kesimlerin devletin desteği ile günlük hayatın içerisine girme imkânı bulduklarını belirten genç girişimci Muhammed Erdi Çifçibaşı, evlerine mahkûm olan ve sosyal hayatın dışında kalan insanların, eğitim, tedavi, kültürel ve sosyal etkinliklere katılarak bu toplumun bir parçası olduklarını gösterdiklerine vurgu yaptı.

BAKANLIKLARDAN DESTEĞE DEVAM

Hükümet politikalarının yol haritasında bulunan bütün insanları kucaklayıcı anlayışın, genç girişimcilerin de uzman oldukları alanda teşvik edilmesiyle, gençlerin kendilerine olan özgüvenlerini sağladığına işaret eden Muhammed Erdi Çifçibaşı, her alanda gençlerin ve kadınların var olmasını dillendirerek bu yönde yasal düzenlemeler yapan bakanlıkların desteklerine devam etmekte olduklarına dikkati çekti.

İŞSİZLER İSTİHDAM OLUŞTURACAK

Genç girişimci Muhammed Erdi Çifçibaşı, bir taraftan Devlet destekleri devam ederken, bir taraftan da genç işsizlik oranlarının artmakta olduğunu, genelde herkesin, ‘Devlet bize iş versin’ beklentisi içerisinde bulunduğunu belirterek; “Bu beklenti yerine ‘kendi işimi kurup, işsiz insanlara da istihdam oluşturmak istiyorum’ diyen gençlerimizde yok değil” şeklinde konuştu.

YENİ AÇILAN KURUMUN ADRESİ

Bu amaçla Niğde’de ‘Özel Sevgi ve Emek ile Mutluluk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni hizmete sunduklarına değinen Muhammed Erdi Çifçibaşı, Özel Sevgi ve Emek ile Mutluluk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin 18 Aralık 2018 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden açılış ruhsatı alan kurum kadrosunu oluşturarak eğitim faaliyetlerine başladığının altını çizdi.

 

Genç girişimci Muhammed Erdi Çifçibaşı; “Giriş katı üzerine iki kat inşa edilen kurum binasında 32 bireysel derslik, dört fizik tedavi salonu, bir fizik tedavi havuzu ve idari bürolar bulunmaktadır. İlimiz Efendibey Mahallesi Göztepe Sokak No. 7’de hizmet veren Kurumda şu destek programları bulunmaktadır” dedi.

GENÇ GİRİŞİMCİNİN KONUŞMASI

Niğde’de ‘Özel Sevgi ve Emek ile Mutluluk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni hizmete sunan Muhammed Erdi Çifçibaşı, konuşmasına devamla daha sonra şunları söyledi:

ENGELLİ BİREYLER DESTEK EĞİTİMİ

Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitimi Programı,  Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı, İşitme Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programına yönelik olarak Bobath Terapi, Duyu Bütünleme Terapisi, Uzay Terapi, Snoezelen Terapi, Hidroterapi, Hipoterapi başta olmak üzere yenilikçi ve kaliteli tedavi ve eğitim yöntemleri uygulanmaktadır.

GİRİŞİMCİNİN HAYALİ GERÇEKLEŞECEK

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesinin belirlediği standartların üzerinde, Niğde İlinde ilk ve tek, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak inşa edilen, engelli bireylerin eğitimi için gereken modern bir fiziki yapı, eğitim materyalleri ve uzman kadro ile hizmet veren kurum ile genç girişimcinin hayallerinin gerçeğe dönüşmesinin de somut bir örneği olmuştur.

UZMANLIKLARINDA İŞ YAPACAKLAR

Fizyoterapist gençlerin kendi uzman oldukları alanda iş yapmaları ve engelli bireyleri günlük hayata kazandırma çabalarına köstek olmak yerine destek olmak eğitime ve insan sevgisini önemseyen herkese düşen bir görev olarak addediyoruz.

İSTİHDAM ALANLARI OLUŞTURACAK

Gençlerimiz çalışma hayatında başarılı oldukça; diğer gençlerde bu girişimden cesaret alarak devletten iş bekleme stresinden çıkıp, ailelerin, akrabaların, devletin ve milletin desteği ile hem kendi alanlarında insanlığa hizmet verecekler, hem de genç işsizlere iş vererek ilimizde yeni istihdam alanları oluşturacaklardır.”

ÖZEL EĞİTİM VE İYİLEŞTİRME MERKEZİ

Genç girişimci Muhammed Erdi Çifcibaşı, bu çerçevede;“ Fizyoterapist olarak Eneslerin, Eliflerin yürüme umutlarına omuz vermenin, Ayşelerin, Alilerin okuma umutlarına yön vermenin, Fatmaların, Ahmetlerin konuşma umutlarına ses vermenin hayaliyle yıllarca emek verdiği, mücadelesini ettiği Özel Eğitim ve İyileştirme Merkeziyle tedavi ve eğitim ihtiyacı olan özel insanların yanlarında olmaya, beraber yol almaya devam edeceğini ifade etti.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.