Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Hayırsever Yaramış, “Paralarınızı Yastık Altında Saklamayın”

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Türkiye Sakatlar Derneği Niğde Şubesi’nde hayırsever bir vatandaş tarafından tekerlekli sandalye yardımı programı gerçekleştirildi. Yoğun ilginin olduğu programa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Ak Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun, Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan, Siyasi Parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Niğde’de yaptığı yardımlarla bilinen Hayırsever vatandaş Mualla Yaramış tarafından 60 bin değerindeki 18 tekerlekli ve akülü sandalye ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaştırıldı.  Ayrıca Anıl Sigorta Grup’tan 3 tekerli sandalyede dağıtılan sandalyelere eklenerek yine ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıldı.

 

Vali Şimşek, “Engelli Kardeşlerimizin Her Daim Yanındayız”

Tekerlekli sandalye dağıtım töreninde konuşma yapan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, çok özel bir günde bizlerde özel kardeşlerimizle birlikte olmaktan mutluyuz. Bugünün kardeşlerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bizlerde bugünde engelli kardeşlerimiz için farkındalık yaratmak adına onların yanındayız” şeklinde konuştu.

 

Bu Yola Kendimi Adadım

 

Hayırsever Vatandaş Mualla Yaramış ise yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer vererek, “Çok güzel duygular içerisindeyim yıllardır elimden geldiği kadar fakirlerimize, engelli kardeşlerimize ve ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu yola kendimi adadım. Rabbime şükürler olsun ki bugünleri bana gösterdi ve bir nebze olsun inşalara yardım edebildim. Yaşım 83 ve ömrüm olduğu müddetçe bu yardımlarımıza devam edeceğim” dedi.

 

 

Paralarınızı Yastık Altında Saklamayın

Hayırsever Vatandaş Mualla Yaramış, zenginlerden rica ediyorum diyerek konuşmasının devamında, “Zengin kardeşlerimize buradan sesleniyorum paralarını yastık altında saklamasınlar. Bu dünya fani gelip geçicidir. Ahirette yapılan iyilikler karşılıksız kalmayacaktır” dedi.

Göz Yaşlarını Tutamadı

Türkiye Sakatlar Derneği Niğde Şube Başkanı, bu özel günde yalnız bırakmayan katılımcılara gözyaşları içerisinde şükranlarını sunarak, “Hayırsever Vatandaş Mualla Yaramış’ın derneğimize yapmış olduğu yardımları bugün ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın sevincini yaşıyoruz. Ben huzurlarınızda kendilerine çok teşekkür ediyorum iyi ki varlar iyi ki yanımızdalar” dedi.

Yaramış’a Plaket ve Sertifika

Yapmış olduğunu büyük yardımlardan dolayı hayırsever vatandaş Mualla Yaramış’a plaket ve sertifika takdimi yapıldı. Yaramış’a plaketini Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun takdim etti. Yaramış’ın daha önceden yaptırdığı okulun öğrencileri tarafından da ayrıca pasta yaptırılarak pasta kesim töreni düzenlendi. Program ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli ve akülü sandalyelerin takdimi ile son buldu.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.