Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Hizmetlerimiz Sayfalara Sığmaz

31 Mart 2019 tarihi itibariyle bir buçuk yıllık Belediye Başkanlığı görevi sona erecek olan Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan yaptığı yazılı açıklamayla, veda etti.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA

Belediye Başkan Yardımcılığı görevi ardından da Belediye Başkanlığı görevi süresince gönüllerde taht kuran ve garip guraba babası olarak adlandırılan Rifat Özkan; “Başarılarla dolu 10 yılı geride bırakmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. AK Belediyecilik süresi içerisinde Niğde önemli hizmetlere kavuştu. 2009 yılında göreve gelen ve AK Belediyecilikle şehrimizi tanıştıran Belediye Başkanımız Sayın Faruk Akdoğan’dan 2017 yılı ikinci yarısında devraldığımız hizmet bayrağını en yukarılara taşımak için son bir buçuk yılda önemli gayretler gösterdik. Her zaman halkımızın içinde esnafımızın yanında olduk. Bizler hizmet üretirken, rutin belediyecilik hizmetlerinin aksamadan devamı konusunda da önemli çalışmalara imza attık. Başkanlık görevimde içerisine dahil olduğu 10 yıllık AK Belediyecilik hizmetlerimizi anlatmak saatlere, yazmak ise sayfalara sığmaz. Ancak vatandaşımız bu hizmetlerin neler olduğunu yaşayarak gördünüz biliyor” dedi.

ŞEHRİMİZİN HER YERİNİ SOKAK

SOKAK ADIM ADIM GEZDİK

Belediye Başkanı Özkan; “Niğde’mizde iz bırakacak yatırımların altına imza atmış olmanın gururu ve sevincini yaşamak Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühü ile bizlere de nasip oldu. 3 buçuk yıllık Belediye Başkan Yardımcılığım sonrası, 1 buçuk yıllık Belediye Başkanlığım boyunca bize inanan bize gönül veren hemşerilerimizin başını dik alnını açık tutmak için çalıştık.Şehrimiz için vatandaşımızın refahı için gece gündüz hizmet üretmek doğrultusunda tüm birimlerimizle birlikte yoğun çaba sarf ettik. Yeni doğan bebeğinden ihtiyaç sahibi ailelere kadar şehrimizde yaşayan herkese dokunmak, her eve ulaşmak, hemşerilerimizin en mutlu günlerinde de en kötü günlerinde de yanlarında olmak amacımız oldu. Niğde’mize hizmet edeceğiz, halkımızın hizmetkarı olacağız dedik ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürdük. Hiçbir ayrım gözetmeden altyapıdan üstyapıya, aydınlatmalardan çevre düzenlemelerine kadar şehrimize yakışan fiziki belediyeciliği uyguladık. Şehrimizin her yerini sokak sokak adım adım gezdik, eksiklerini gidermeye çalıştık. Sorunların çözümü için ne gerekiyorsa fazlasını yaparak hizmet ürettik. Üretken belediyecilik anlayışı ile hiçbir zaman kolaya kaçmadık, sorun nerede ve ne olursa olsun kanun nizam çerçevesinde çözümünü bulduk. Makamımızın kapısını da gönlümüzün kapısını da sonuna kadar açarak vatandaşımızın dertleriyle dertlendik. Çalışmalarımızı vatandaşımızın istekleri doğrultusunda şekillendirdik” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.