Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Niğde Valiliği; İçme Suları Temiz

Niğde Valiliği’nce yapılan yazılı açıklamada; 14 Nisan 2019 Pazar gününden bu yana bulantı-kusma ve ishal şikâyetleri nedeniyle sağlık kurumlarına başvurularda bir artış olduğunun gözlemlendiğine vurgu yapılarak rutinde düzenli olarak yapılan içme suyu analiz sonuçlarında her herhangi bir soruna rastlanılmadığı belirtildi.

HERHANGİ BİR SORUN YOK

Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada; “Valiliğimiz tarafından gerekli incelemeler ivedilikle başlatıldığına vurgu yapılarak rutinde düzenli olarak yapılan içme suyu analiz sonuçlarında her herhangi bir soruna rastlanılmamakla birlikte, yaşanan vakalar üzerine güncel su numuneleri alınarak tahlile gönderilmiştir” ifadelerine yer verildi.

NİĞDE VALİLİĞİ’NİN AÇIKLAMASI

“Güncel alınan su numunelerinin çıkan tahlil sonuçları netleşince kamuoyu ile paylaşılacaktır” denilen Niğde Valiliği’nin açıklamasında daha sonra şöyle denildi:

HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI

“Diğer taraftan sağlık kuruluşlarımızda hastalarımıza muayene ve tedavi sürecinde gerekli her türlü tedbir alınmış olup; içme sularında da tedbir amaçlı klorlama seviyesi artırılmıştır.

EL HİJYENİNE DİKKAT EDİN

Mevcut durumun içinde bulunduğumuz mevsimsel koşullar,  yağış durumlarına bağlı olarak daha çok bulaştırıcılığı yüksek virüslerden kaynaklandığı tahmin edilmekle birlikte vatandaşlarımızın Valiliğimizce yapılacak açıklamaların dışında çıkan haberlere itibar etmemesi ve koruyucu amaçlı el hijyenine dikkat etmeleri gerekmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

1 yorum
  1. Ramazan Diyor

    Tahlil sonuçları netleşmeden sorun yok demek erken değilmi anlamadım

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.