Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

Niğde’de  idare birliğinin sağlanması, işlerin gözden geçirilmesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşların koordinasyon halinde çalışması için gerekli tedbirlerin alınmasına dair hususları görüşmek ve kararlaştırmak amacıyla İl İdare Şube Başkanları Vali Yılmaz Şimşek başkanlığında toplandı.

Niğde Valiliğinde gerçekleştirilen İl idare şube Başkanları 2018 yılı 1. Toplantısına Vali Yardımcıları Adnan Türkdamar, Cemil Kılınç, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu ve Kurum Müdürleri katıldı.

14 maddenin görüşüldüğü toplantının açılış konuşmasında Vali Şimşek, Şube başkanlarına her kurumun kendi görev alanıyla ilgili yaşanacak sıkıntılara anında müdahale edilmesini ve zamanında çözülmesi talimatını verdi.

Tüm kurumların devletimizin kendilerine verdiği imkânlarla vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında gereken çalışmaların titizlikle yürütülmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Şimşek, “Kamu hizmetlerinin kaliteli, verimli, etkin ve adaletli olmasının teminini sağlamak bizlerin asli görevidir” dedi.

Açılış konuşmasının ardından toplantıda, Vatandaş Odaklı Hizmet/ Açık Kapı Uygulaması, ulaşılabilir olma, izin planlaması ve mesai uygulamaları, yatırımların takibi, kamuoyunu bilgilendirme, kurumlar arası koordinasyon, bağlı birimler ile yurt ve pansiyonların denetimi, BİMER/CİMER uygulamaları, NİPRO irtibat görevlilerinin proje sürecine etkin ve verimli katılımı gibi konu başlıkları görüşüldü.

Şube Başkanlarının görüş ve önerilerini bildirdiği toplantı, yönetim, ekonomik, sağlık ve sosyal yardım, kültür ve bayındırlık işleriyle ilgili işlerin ahenkli olarak yürütülmesi için alınması gereken tedbirlerin görüşülüp karara bağlanması ile son buldu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.