Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

İnan, “Aday Olduğumuz Gün  Belediye Başkanlığını Kazandığımız Gündü”

İyi Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Mümin İnan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Niğde’de bulunan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Gazetecilerin yoğun katılım gösterdiği kahvaltıda konuşan İnan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün hak ve özgürlerin korunması bakımında önemsediğinin altını çizdi. İyi Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Mümin İnan, “ 10 Ocak tarihi çalışan gazetecilerin hak ve hukukunun belirlendiği önemli bir gündür. 4 Ocak 1961’de gazetecilerin hak ve hukukları yasal zemine oturtulmuştur ve 10 Ocak 1961 tarihinde resmi gazetede yayınladığı için bu tarih çalışan gazetecilerimiz için önemli bir gün olmuştur. Bütün dünyada olduğu gibi hak ve özgürlük arayışları belirli mücadeleler neticesinde olmuştur. Ben demokrasiye sonuna kadar inanan biriyim ve hak arayışlarının da yasal çerçevelerde aranmasının taraftarıyım. Bu vesile ile bu özel gününüzü yürekten kutluyorum” dedi.

 

İyi Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Mümin İnan, 31 Mart 2019 yerel seçim sürecini de değerlendirdi. İnan, “Bugüne de vesile ederek yerel seçimlerin vatanımıza ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Gazetelerin ve gazetecilerin kamuoyunu bilgilendirme noktasında 4. Bir kuvvet olduğunun yine altını çizmek istiyorum. Belediye başkanlığı görevleri olsun, diğer görevler olsun belirli süreler içerisinde toplum adına yönetilen hizmetlerdir. Dolayısı ile bu hizmetlerin her yere ve her kesime eşit bir biçimde taşınması, kısacası oy versin vermesin iktidar olsun muhalefet olsun herkesin hak ve hukukunun korunması gerek olduğu bir zemindir. Sadece sosyal ağda destekleyenlerin veya oy verenlerin değil oy vermeyenlerinde hak ve hukukunun korunması belediye başkanı olarak bizlerin namus borcu olduğunu belirtmek isterim. Geçmişte yapmış olduğumuz iyi belediyecilik faaliyetlerinin yeni dönemde de adaletli bir şekilde olacağını sizlerin huzurunda Niğde halkına duyurmak isterim. 1999 yılında aktif ve fiili siyasete başladığımız günden bugüne kadar insan sevgisini ve adalet duygusunu prensip edinerek,  bugünlere kadar geldik. Arada siyasi kesintiler olmasına rağmen halkımızla olan bağımızda hiçbir kesinti olmamıştır. Geçmiş dönemlerde verdiğimiz siyasi mücadelemizde hem kendi hukukumuzu hem de halkımızın hukuku korumak adına yeni bir siyasi parti kurduk. Yeni bir partiyle halkımıza daha iyi bir hizmet sunabilmek için, ekip arkadaşlarımızla milletimizle böyle bir yola çıktık. İyi Parti yeni bir parti olmasına rağmen büyük bir başarı sağlayarak parlamento da muhalefet görevini üstlendi. Bu anlamda halkımızın İYİ Parti’yi sahiplenmesi takdire şayan bir hadisedir. Bizlerde belediye başkanlığı seçimleri için Niğde’mizde birden fazla kamuoyu yoklaması yaparak halkımızın bize karşı önemli desteklerinin olduğunu gördük” diye konuştu.

Mümin İnan aday olursa oy verir misiniz diye halkımıza sorduğumuzda oy veririm diyen insanların sayısı %50’

 

İyi Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Mümin İnan konuşmasının devamında çok iddialı açıklamalara yer vererek, “İnsanlarımızın siyasi görüşleri Ak Partili, Siyasi görüşleri Cumhuriyet Halk Partili, oy verdiği parti Milliyetçi Hareket Partisi ve diğer partiler olabilir. Yerel seçimler olduğunda Mümin İnan aday olursa oy verirmisiniz diye halkımıza sorduğumuzda oy veririm diyen insanların sayısı %50’nin üzerinde idi. Mümin İnan’ın geçmişteki belediye hizmetlerini beğeniyormuşuz diye sorduğumuzda beğenenlerin sayısı %80’in üzerinde idi. İnsanlarımızın bize karşı olan saygısına ve sevigisine kayıtsız kalamazdık ve bizde aday olduk. Sloganımızda da olduğu gibi sevginize kayıtsız kalamazdık emrinizdeyiz diyerek yola çıktık ve iyi ki de bu yola çıkmışız. Çıktığımız bu yolda aday olduğumuz gün aslında belediye başkanlığını kazandığımız gündü, çünkü insanlar bunu bekliyordu. Bugün Niğde halkımız ve sizin huzurunuzda İYİ Parti Niğde Belediye Başkan Adayı oldum” dedi. Fatih Mehmet Adaş’ın haberi…

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.