Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

İnan, İlhanlı’da Seçmene Seslendi

 

 

İYİ Parti Niğde Belediye Başkan Adayı Mümin İnan İlhanlı Mahallesi’nde bulunan ve tıka basa dolan sosyal tesiste binlerce İlhanlı sakinine seslendi ve önemli açıklamalarda bulundu.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde mahallelerde büyük toplantılar yapan İYİ Parti Niğde  Belediye Başkan Adayı Mümin İnan,  seçimlere günler kala  İlhanlı Mahallesi’nde  büyük bir  seçmen gurubuna  hitap etti.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı toplantı İlhanlı Mahallesi Alyans Düğün Salonunda  gerçekleştirildi. Toplantıya İl Başkanı   İbrahim Uzun, Merkez İlçe  Başkanı Selçuk  Demir , Belediye  meclis üyesi ve  İl genel meclis Üyesi adayları ile  partililerin yanı sıra  vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Alkışlar ile “BAŞKAN İNAN” sloganlarıyla salona giren İyi Parti Belediye  Başkan Adayı Mümin İnan” İlhanlı’da  günlük hayatını daha kolaylaştırmak suretiyle hizmetin daha hızlısını  kalitelisini sizlerin ve sizlerin çocukların hizmetine sunmak boynumuzun borcudur” dedi. İnan burada coşkulu kalabalığa yaptığı konuşmada şunları dedi:

“1999’da insan sevgisi ve adalet duygusu felsefesiyle siz saygı değer kardeşlerimize hizmet etmek için bu yola birlikte çıkmıştık ve o birliktelik neticesinde 1999, 2004 ve 2007’de hem belediye başkanlığın hem de milletvekilliği görevlerini bana layık görerek Niğde de hiçbir siyasetçiye nasip olmayacak şekilde onurlandırdınız.  Sizlerin de şerefi ve onuru daim olsun diye cenabı Allah’a dua ediyorum sağ olun var olun. Biz siyaseti siz saygı değer kardeşlerimize hizmet etme anlayışı olarak anlıyoruz.

Biz siyaseti yaparken insan ayrımı yapmadan fikir ayrımı yapmadan  bize emanet edilmiş olan makamları oy versin vermesin bu şehirde yaşayan  her kardeşimizi cenabı Allah’ın bir emaneti olarak kabul ettik ve onlara hizmet etmeyi şerefli ve onurlu bir görev sayarken eşit hizmet etmeyi iyi hizmet etmeyi  adil bir hizmet etmeyi boynumuzun borcu bildik. Eğer bu gün yıllar sonra yeniden sizlerin karşısına gönül huzuru ve anlı açık bir şekilde çıkabiliyorsak bu geçmişte sizlerle beraber yapmış olduğumuz iyi hizmetlerin  yansımasıdır. Bu o yapılan hizmetlerin sizler tarafından takdim edilmesi  ve sizler tarafından yüksek memnuniyetle kabul edilmesidir.

BU İLHANLI MAHALLESİNİN VEFASIDIR

Bu Niğde haklının bu İlhanlı mahallesinin vefasıdır irfanıdır ve vasiretidir onun için değerli kardeşlerim bizlere olan itimadınızı ve güveninizi  bize olan inancınızı geçmişte nasıl boşa çıkarmamışsak  bundan sonraki süreç içerisinde de daha fazla çalışarak daha fazla üreterek  sizlerin günlük hayatını daha kolaylaştırmak suretiyle hizmetin daha hızlısını  kalitelisini sizlerin ve sizlerin çocukların hizmetine sunmak boynumuzun borcudur” dedi.

İNSANLARIN EN HAYIRLISI

İNSANLARA HAYRI DOKUNANDIR

İnan konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “ Değerli kardeşlerim bizim önderimiz bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) Efendimiz diyor ki : ‘İnsanların en hayırlısı insanlara hayrı dokunandır’ bizim felsefemiz bu  biz hiçbir ayrım yapmadan her insanımızın  Niğde Belediyesinin bütün imkanlarından  eşit bir şekilde faydalanması için bu yoldayız.

Bizim bütün  maksadımız  insanlara hizmet vermek  ve bu şeklide yaşamış olmasını ve bu şehirde yaşayacak olan çocuklarımızın  gerçek anlamda  bu şehirde keyif almalarını ve hayata tutunmalarını onlara güzel bir şehri inşa etmek için bu yoldayız. Geçtiğimiz dönemlerde hatırlıyorsunuz bu mahallede bizlerin büyükleri göçtü gitti. Bizler yaşıyoruz  ve hala bu mahallede yaşıyorum  ve bizim çocuklarımız bu mahallede yaşayacak dolayısıyla biz onlara gerçekten keyif alabilecekleri gerçekten yaşamaktan mutlu olabilecekleri bir şehri  inşa etmek durumundayız”

İnan: “Hatırlayın 1999 yılından önce İlhanlı mahallesinde bir tek ana caddede asfalt vardı. Bütün mahalle ve bütün yollar stabilize dökülmüştü açılmıştı ama kışın çamurdan baharın yağmurdan geçilmiyordu  ve İlhanlı mahallesinin en kenar ve sokaklarına kadar asfaltlarımızı attık ayamızı çamurdan kurtardık ve hala bizim atmış olduğumuz 20 yıl önceki asfaltları kullanıyorsunuz. Bu mahallede şehir merkezine ulaşım yoktu.

Hatırlayın ben hem yeni yetişme zamanlarımızda hem ortaokul zamanlarımızda yarım saat yürüyerek bu yollarda çamurlu yollardan okula gidiyordum bir at arabasının arkasına tutunup yolu kısaltırsak bundan mutluluk duyardık ama bu gün yapmış olduğumuz ulaşım ağıyla her beş dakikada bir İlhanlı mahallesinin en ücra köşelerine şehir içi otobüsleri  gidiyor. Bu  mahallemizde hatırlayın bir park yoktu yeşil ala yoktu ağaç yoktu biz bir çok alanın ağaçlandırmasını ve bu mahallenin yeşille buluşmasını sağladım pazarımız yoktu. Perşembe pazarına giden hanım efendiler hatırlıyorum. 5 -6 kişi bir at arabasını tutarak gelirlerdi ama şimdi pazarı ayağınıza getirdim.”

İnan: “Bundan sonraki süreç içerisinde de İlhanlı mahallesinin batı tarafında yani Yörükler Mahallesi dediğimiz bölgede de bir pazarın açılmasını ve bu bölgede belediye arsaları olarak tespit ettiğimiz arsalarda yeni bir lisenin yapılmasını çocuklarımızın uzak liselere okullara gitmemesi için ve yeni bir sağlık ocağına da ihtiyaç olduğunu görüyorum. Bu bölgeye yeni bir sağlık ocağı yapılmasına arz ediyoruz.

Ayrıca biz bu bölgenin kalkınmasını planlarken özellikle Alay Komutanlığının, emniyet müdürlüğünün ve adliye binasının İlhanlı mahallesinin bu bölgesi de olmasını arzu ettik öyle planladık. Çünkü kamu kurumlarının kamu binalarının olduğu yerlerde şehir hareketliliği meydana gelir ve o dönem yapmış olduğumuz imar çalışmalarıyla bizden sonraki dönemde en çok ruhsat alınan bölge İlhanlı Mahallesi bölgesi oldu o gün o plan çalışmaları yapmamış olsaydık, bu gün bu inşaat sektörü bu kadar hareketli olmazdı. Onun için yapmış olduğumuz o plan çalışmalarıyla buradaki kardeşlerimizin hem arsaların değerlendirilmesini hem de Kırbağlarının kırsallıktan kurtulup bir şehir havasına bürünmesini sağladık.

Değerli kardeşlerim bunlar yeterlimi hayır o günün ihtiyaçlarında bunlar yapıldı ama ihtiyaçlar gelişiyor ihtiyaçlar değişiyor dolayışla o kamu kurumlarını nasıl buraya getirmişsek İlhanlı mahallesinin batı tarafı da gelişsin diye terminali getirmişsek dolayısıyla yeni yapacağımız. İlhanlı ve Narın da ortaklaşa kullanabileceği büyük bir belediye hizmet sosyal tesisini bu mahalleye yapacağız. Niğde belediyesinin hizmetleri ayağınızda olacak içerisinde faturalarınızı yatıracağınız ve içerisinde sağlık ocağı dahi olan birimler olacak.

Çalışan bayanlar için çocuklarını koyabilecekleri ücretsiz kreşler yapacağız. Belediye bünyesinde hizmet verecek olan vatandaşların ucuza düğün yapacakları düğün salonları yapacağız her mahallemize, hanımefendilerin evde ürettikleri el işlerini ürünleri veya gıda ürünlerini belediye alma garantisi sağlayarak ev bütçelerine katkı sağlamalarını imkanını vereceğiz.

Gerçek ihtiyacı olan vatandaşlarımız a iyilik kartı vermek suretiyle onların belediyemizden yardım almalarını sağlayacağız, yapılan yardımlar devletin imkanları ile yapılan yardımlardır, kimse çıkıp ta Mümin İnan gelirse yardımlar kesilecek diyerek milleti kandırmak  isteyenler buradan duysunlar” şeklinde konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.