Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

İŞKUR GELECEĞİN MESLEKLERİNİ DESTEKLİYOR

 

 

Niğde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali BİNGÜL “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planını 03 Ağustos 2018 tarihinde kamuoyuna açıklamış olup bu kapsamda Kurumumuza bir takım görevler tevdii edilmiştir. Bu görevler arasında yer alan “Dijital Dönüşüme Yönelik Nitelikli İşgücü İçin Geleceğin Mesleklerinde Gençlere Yönelik Mesleki Eğitim Kursları ve İşbaşı Eğitim Programları Düzenlemesi” eylemi kapsamında ilimizde Niğde Üniversitesi Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren Talebe Yayın Dağıtım Arge Kırtasiye Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi ile geleceğin meslekleri arasında yer alan Çoklu Ortam (Multimedya) Tasarımcısı mesleğinde işbaşı eğitim programı başlatılmıştır.” dedi.

Geleceğin mesleklerinde başlatılan işbaşı eğitim programdan için katılımcılara günlük 75 TL zaruri gider ödenecektir.

Program sözleşmesi imzalanmasında konuşan İŞKUR İl Müdürü Ali BİNGÜL dijital dönüşümün önemine vurgu yapmış olup geleceğin mesleklerinde işbaşı eğitim programları uygulamalarından en az iki sigortalı çalışanı olan Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren işyerleri, AR-GE Merkezleri, Teknoloji Merkezleri, Tasarım Merkezleri ile bilgi ve iletişim sektöründe faaliyet gösteren en az yirmi sigortalı çalışanı olan işyerlerinin yararlanabileceğini belirtmiştir. Talebe Yayın Dağıtım Arge Kırtasiye Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi sahibi Prof. Dr. Bayram ÜNAL yapmış olduğu konuşmada işbaşı eğitim programlarının işyerlerine desteğinin önemli olduğunu belirtmiş İŞKUR faaliyetlerinden memnuniyetini dile getirmiştir.

Son olarak BİNGÜL “İl Müdürlüğümüzce Dijital Dönüşüme Yönelik Nitelikli İşgücü İçin Geleceğin Mesleklerinde Gençlere Yönelik Mesleki Eğitim Kursları ve İşbaşı Eğitim Programları Düzenlemesi kapsamında çalışmalar devam etmektedir.” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.