Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

KADEM KÖY KÖY GEZİP KADINLARI BİLİNÇLENDİRMEYİ HEDEFLİYOR

KADEM Niğde İl Temsilcisi Gülçin Güç Yaşar ve Yönetim Kurulu Üyeleri basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Dernek binasında düzenlenen basın toplantısında KADEM’in çalışmaları hakkında açıklama yapan Gülçin Güç Yaşar 8 Mart 2013 tarihinde, Dünya Kadınlar Gününde kurulan derneğin kadın ve demokrasi adına bir çok projeye imza attığını söyledi.

Kadem olarak kadınların birikimlerini, yeteneklerini daha iyi kullanabilecekleri uygun bir zemin sağlamayı hedefliyoruz diyen KADEM Niğde İl Temsilcisi Gülçin Güç Yaşar temsilcilik olarak bu düşünceyi Niğde’de aktif hale getirmeyi istediklerini ifade etti.

Kadını sanat,siyaset ve ekonomide daha başarılı ve aktif bir hale getirmek gayretinde olduklarını söyleyen KADEM Niğde İl Temsilcisi Gülçin Güç Yaşar ;  ‘’ Cinsiyet ayrımı yapmadan herkese karşı her türlü şiddetle mücadele edeceğiz. Bununla ilgili bir çok projemiz de var. Kadın festivalleri yapmayı düşünüyoruz.11 Eylül’de girişimcilik kursumuz başlayacak ve bu girişimcilik kursundan yararlanmak isteyenleri de kayıtlarını merkezimize yapabilir.’’ diye konuştu.

Kadınları her türlü sorunları,problemleri,fikirleri ve güzel düşüncelerini paylaşmak için derneklerine davet eden Gülçin Güç Yaşar yaptığı açıklamada ; ‘’ Hem sosyal haklar hem de tarım ilgili projelerimiz var. Devletin insanlarımıza verdiği destekleri köylere kadar inerek anlatacağız. Devlet ne gibi destekler veriyor kimler bunlardan yararlanabilir bunları önümüzdeki süreçte  köylere gidip anlayacağız. Vereceğimiz girişimcilik kursumuzla beraber bu tarım desteklerinden yararlanmak isteyen kadınlarımızın da önünü açmak istiyoruz.Çoğu kadınımız onlara sağlanan sosyal hakları neler,çocukları için,eğitim alan öğrencileri için ne gibi destekler veriliyor bilmiyor.Bizler sahaya inip bu konularda kadınlarımızı bilinçlendirmek istiyoruz.Yasal hakları eğitimimiz var.Şiddete maruz kalan kadınlara destek olmak istiyoruz.Boşanma süreçlerinde de yanlarında olduğumuz kadınların avukatlarımızla beraber sorunlarını halletmeyi düşünüyoruz.’’dedi.

KADEM olarak kurdukları 5 komisyonun içinde eğitim komisyonu olduğunu da söyleyen Gülçin Güç Yaşar eğitim komisyonunun projeleri kapsamında sahaya inip çocuklara, öğrencilere eğitimler vereceklerini bu eğitimlerle de kadına şiddet, cinsel taciz, erken evlilik konularında katılımcıları bilinçlendirmek hedefinde olduklarını söyledi.

 

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.