Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Katırcıoğlu; “Ekonomik Destek ve Teşvikler, İş Dünyasına Moral Oldu”

 

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası(NİTSO) Başkanı Şevket Katırcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ekonomik destek ve teşviklerin olumlu olduğunu belirterek, iş dünyasına moral verdiğini dile getirdi.

Ekonomik çarkları hareketlendirmek adına geçtiğimiz günlerde bir dizi teşvik ve destek paketi açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirilenler arasında elektrik ve doğalgaza yüzde 10 indirim, istihdam teşviklerinin devamı, asgari ücret desteğinin 9 aydan 12 aya çıkarılması, vergi politikalarının gözden geçirilmesi, yatırım üretim ve istihdam teşviklerinin devam etmesi, ilk işe girenlere sigorta ve vergi giderlerinin devletin üstlenmesi gibi maddeler yer alıyordu.

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan bölgesel istihdam teşvikleri, makine ve teçhizat alımlarında KDV muafiyeti, elektrik ve doğalgazda yapılacak indirim, SGK teşviki ve asgari ücret desteği gibi teşviklerin iş dünyasına moral verdiğini kaydetti.

Yeni yılda da Üretim, İhracat ve İstihdam parolasıyla çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Katırcıoğlu, 2018 yılında devreye alınan dengelenme, disiplin ve değişim hedefli yeni ekonomi programının 2019’da daha verimli sonuçlar getireceğine inandığını vurguladı.

Katırcıoğlu, “Yeni yılda öncelikle ekonomide dengelenmenin sağlanması ve bu amaçla ekonomik büyümenin 2019 yılında sürmesini bekliyoruz dedi.

Enflasyonda 2019 yılının aşağı yönlü bir eğiliminde göründüğünü kaydeden Katırcıoğlu, döviz kurları ile faizlerin de buna bağlı olarak gerileyebileceğini öngördüklerini kaydetti.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.