Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Konaklı’da Kalıcı Eserlere Devam

Niğde’nin Merkezine bağlı Konaklı kasabası Hüyük Mahallesinde yapılacak olan modern bir düğün salonunun temel atma töreni, Konaklı Belediyesi Kapalı Halı Sahanın açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Milliyetçi Hareket Partisi Niğde İl Başkanı Cumali İnce, Merkez İlçe Başkanı Emin Alper Öztürk, 27. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Adayı Yunus Kızıl, Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclis Üyesi Adayları Tahsin Eren, Rahmi Uzunay, Kamber TÜRK, Yunus Süslü, Mehmet Ali Koç ve Konaklı halkının katılımlarıyla büyük bir coşkuyla hizmete sunuldu.

Herkesle tek tek tokalaşarak katılımlarından dolayı herkese teşekkür eden Konaklı Belediye Başkanı Maksut Özçelik, konuşmasında şunları söyledi:

“Bugüne kadar birçok kalıcı eser bıraktık göreve geldiğimizde ilk olarak hizmet binamızın tapusu yoktu bizden önceki arkadaşlar almamış kasabamızın hizmet binamızın, düğün salonunun bulunduğu alanın ve ek olarak lazım olur hesabıyla su depomuzun yanında 3 parsel alarak Konaklı Belediyesine adına buraların tapularını aldık.

Hiç bir belde de bulunmayan ve kasabamızın ihtiyacı olan modern bir Kapalı Pazar Yerinin temelini atarak kısa bir sürede halkımızın hizmetine sunduk.

Göreve geldiğimizde araç filomuzun yetersiz olduğunu gördük ve 1 adet kepçe, 1 adet itfaiye, 1 adet vidanjör alımı yaparak araç filomuzu genişlettik.

Kasabamızda düğün salonu vardı fakat içi düğün yapılacak gibi değildi düğün salonumuzu baştan sona tadilat ve çevre düzenlemesi yaparak modern bir düğün salonu haline getirdik.

Göreve gelmeden önce Hüyük Mahallemize düğün salonu sözünü vermiştik ve bugün temelini atma törenini gerçekleştirdik çok kısa bir zaman da tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız.

Belediye hizmet binamızın karşısında bulunan alana Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün heykelini dikerek kasabamıza yakışır bir meydan inşa ettik ve bu meydanın adını 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde şehit olan hemşerimiz Şehit Kemal Tosun adını vererek şehidimizin adını ölümsüzleştirdik. Yine kasabamızda bulunan diğer parklarda da çevre düzenlemesi yaparak merkezde bulunan parkımıza Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ismi ve kasaba girişimizde bulunan parkda kasabamızdan şehit olan Şehit Erdal Yenel ismi vererek şehidimizin adını ölümsüzleştirdik.

Kasabamızın içme suyu şebekesini baştan sona yenileyerek halkımızın sağlıklı su içmesini sağladık ve su depomuza jenaratör alarak elektrikler kesilse dahi suların kesilmemesi sağladık.

Kasabamızın ara yolları dahil olmak üzere %80 niniasfaltlattık kasabamızı tozdan kurtarmaya çalıştık. Yaz ayı gelmesiylede sıcak asfaltla buluşturacağız bunu söz veriyorum.

Mali değeri küçük ama halkımız için faydası büyük olan taziye çadır aldık halkımızın hizmetine sunduk İnşallah Allah izin verirse önümüzdeki günlerde de gezici taziye evi alarak halkımızın hizmetine sunacağız.

Kuran kursuna giden kursiyelerimizi her yıl Çanakkale İstanbul gezileri düzenliyoruz ve bu yılda inşallah 31 Mart seçimlerinden sonra kursiyerlerimizi Karadeniz turuna göndereceğimizin müjdesini buradan vermek istiyorum.

Açılışını gerçekleştireceğimiz Kapalı Halı Sahamızın Konaklı halkımıza gençlerimize hayırlı olmasını diliyor konuşmalarıma son verirken katılım sağlayan siz değerli halkıma misafirlerime teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum sağ olun var olun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene! “ diyerek sözlerine son verdi.

MHP Niğde İlçe Merkez Başkanı Emin Alper Öztürk; “Her gittiğim ortamda Maksut başkanımı kulaklarını çınlatıyorum çünkü örnek bir başkan çalışkan bir başkan. Bakın yaptıklarını yapacaklarını kitapçık haline getirmiş bunu bazıları yapmayı bırakın kitapçığı dahi bastıramazlar. Yapılan bu hizmetler çalmadan çırpmadan gece gündüz çalışarak yapılacak hizmetler bunlar, başkanımızın yaptığı hizmetleri bulunduğunuz her ortamda gururla anlatın inkar edenlerde bu işin vebalı vardır. Biz efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz ben Maksut başkanımla gurur duyuyorum inanıyorum ki bu halk 31 Mart günü yeniden Milliyetçi Hareket Partisi yeniden Maksut Özçelik diyecektir ve kapalı halı sahanın Konaklı halkına hayırlı olmasını dileyerek konuşmalarına son verdi.

MHP Niğde İl Başkanı Cumali İnce; “Konaklı 2014 seçimlerinde olduğu gibi bu yılda 31 Mart 2019 da yeniden Maksut başkanıma yetkiyi verecektir. Yaptığı hizmetleri maşallah kitapçık zor almış bu kadar hizmeti bazıları hayal bile edemez. Bugün Kapalı Halı Sahamızın açılışını yapıyoruz bugün burada ilk vuruşu biz yapıyoruz 31 Martta da sizler de sandıklarda son vuruşu yapın ve Maksut başkanıma yeniden yetkiyi verin inşallah” diye konuştu.

Konaklı halkı yapılan bu hizmet ve hizmetler için Konaklı belde Belediye Başkanı Maksut Özçelik‘e teşekkür ettiler ve inşallah 31 Mart’ta da yeniden Maksut Özçelik diyeceklerini söylediler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.