Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Liselilerin Yarışma Heyecanı Başlıyor

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması” İstanbul’un ardından 29-30 Mart tarihlerinde MEB Şura Salonu’nda gerçekleşecek Ankara elemeleriyle devam ediyor.

35 ilden 208 okulun sahne alacağı ve 2 gün sürecek elemelerde Niğde’yi Şehit Bora Çelik Anadolu Lisesi temsil edecek. Niğdeli liseliler büyük finale kalmak için Türkiye’nin dört bir yanından gelen liseli müzisyenlerle kıyasıya rekabet edecek.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde END Productions tarafından 22 yıldır aralıksız düzenlenen “fizy Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme heyecanı tüm hızıyla devam ediyor.

“Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip yarışmanın 29-30 Mart tarihindeki Ankara elemelerinde, 35 ilden toplam 208 okul sahne alacak. MEB Şura Salonu’nda gerçekleşecek ve 2 gün sürecek elemelerde Niğde’yi bir okul temsil edecek.

Niğde adına bu sene yarışacak olan Şehit Bora Çelik Anadolu Lisesi öğrencileri, Zerrin Özer’den Her Şey Seninle Güzel şarkısıyla sahne alacak.

Niğde’nin yanı sıra başkentte bu sene; Adana, Ankara, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Batman, Bolu, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Tunceli, Yozgat ve Zonguldak’tan gelen binden fazla liseli yarışacak.

fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması için 81 ildeki 8.000 liseliyi birbirinden değerli ödüller de bekliyor. Organizasyonun 22. yılında yarışmanın ödülleri arasında, cazip para ödüllerinin yanı sıra, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi’nin üç öğrenciye vereceği Üstün Başarı Ödülleri kapsamında burs ödülleri de yer alıyor.

Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için 1.lik ödülü 10.000 TL, 2.lik ödülü 7.500 TL, 3.lük ödülü  5.000 TL, Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için  1.lik ödülü 6.000 TL, 2.lik ödül: 4.000 TL, 3.lük ödülü 2.000 TL, Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için 1.lik ödülü 3.000 TL, 2.lik ödülü 2.000 TL, 3.lük ödülü:1.000 TL, Okan üniversitesi Üstün Başarı Ödüllerinde ise, Birincilik Ödülü Okan Üniversitesi Konservatuvarı %100 Eğitim Bursu, İkincilik Ödülü Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 70 Eğitim Bursu, Üçüncülük Ödülü Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 50 Eğitim Bursu olacak. Bu kategorilerin dışında Basın Özel Ödülü ve Jüri Özel Ödülü ’ kategorilerinde bir lise ve bir öğrenciye plaket verilecek.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.