Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

MALİYE BAKANI AĞBAL’DAN NİĞDE’YE MÜJDE

Maliye Bakanı Naci Ağbal bir takım temaslarda bulunmak için geldiği Niğde’de iş adamı ve sanayicilere müjdeler verdi.

Bakan Ağbal, Grant Otelde iş adamları ve sanayicilerle bir araya geldi. İş adamları ve sanayicilerin yanı sıra  Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, STK temsilcilerinin de katıldığı toplantıda konuşan Bakan Ağbal, Bor İlçesi’ne 4 yıllık yüksek okul müjdesi verdi.

İş adamları ve sanayicilerin sorunlarını dile getirdiği toplantıda Bakan Ağbal: “Niğde’de 2 tane OSB var  ama 2 tane daha yeni OSB’nin kurulması kaçınılmaz görünüyor. Hem tarım iktisat hem de enerji iktisas bölgesi.  Niğde organize sanayi bölgesinin bedelsiz arsa tahsislerinden kaynaklanan alacakların ödenmesi konusunda gerekli girişimleri başlatıyoruz. Katma değer vergisinin iadesi konusunda arkadaşlar iadelerin geç yatırıldığı şeklinde  sorunları intikal ettirdiler. Yolda gelirken gelir İdaresi başkanımızla görüştüm kendisine talimat verdim. Burada uzman eleman ihtiyacı  olduğu anlaşılıyor. Çünkü iadelerin yapılması noktasında nitelikli eleman ihtiyacı aşikar bunula ilgili gerekli görevlendirmeleri yapacağız. İadeleri de en kısa sürede yapacağız. İhracatçının imalatçının alın teri verdiği ürettiği çalıştığı devletten olan alacağı olan KDV alacağını da bir güm dahi devlette beklememesi lazım bunun hemen verilmesi lazım. Bunu da özel takip edeceğim” dedi.

Bakan Ağbal: “yapılacak olan havaalanı inşaatı gerek otoyol inşaatı Niğde ekonomisini İstanbul’a Ankara’ya tüm Türkiye’ye tüm bölgeye bağlayacak yatırımlar olacak. Bu konuda da hükümet olarak yatırımların tamamlanması bizim en önemli önceliklerden bir tanesi olacak. Bor’da bir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 4 yıllık bir yüksek okulu kurulması noktasında müracaatta bulunulduğu söylendi. Bu konuyla ilgilide çalışmalarımızı yaptık. Bor’da kurulacak olan Yüksekokul ile ilgili olumlu gelişmede sağlanacak” şeklinde konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.