Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Milli Birlik Gününde Milli Birlik Yürüyüşü

 

 

 

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in başkanlığında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Hazırlık Toplantısı gerçekleştirildi.

ŞANLI TARİHİMİZDEKİ KAHRAMANLIKLAR

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, toplantının açılış konuşmasında, “Yüce Türk Milletinin 15 Temmuz gecesi Fetö terör örgütüne karşı verdiği mücadele, geçmişte olduğu gibi şanlı tarihimizin kahramanlıklarla dolu sayfalarında yerini aldı” dedi.

HAİNLER KARŞISINDA DESTAK YAZDI

15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine halkımızın demokrasiye ve vatanımızın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkarak Fetö terör örgütü üyesi hainler karşısında destan yazdığını ifade eden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek,  toplantıda yaptığı konuşmasına devamla şunları söyledi:

‘HAİNLERE DUR’ DEDİLER

“Yapılan hain darbe girişimi karşısında halkımız topyekûn meydanlara inerek, havalimanlarını doldurarak tankların, helikopterlerin, uçakların karşısına dikilerek bu hainlere dur demişti.

DARBECİLER KARŞISINA DİKİLDİLER

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettikleri gibi, Aziz Türk Milleti, 1071’de hangi inanç ve kararlılıkla Anadolu’nun kapılarını açmışsa, 15 Temmuz’da da aynı duygularla darbeci hainlerin karşısına dikilmişti.

GELECEK NESİLLERE ANLATMALIYIZ

Burada bugün bizlere düşen görev ise 15 Temmuz gecesi yaşanılan o hain saldırıyı ve o saldırılara karşı Türk halkının gösterdiği kahramanlığı bizden sonraki gelecek nesillerin iyi anlamasını sağlamaktır.

MİLLİ BİRLİK GÜNÜNDE O RUHU ŞAYATMALIYIZ

Bu da ancak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde o ruhu yaşatarak, Türk Milletinin tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek Devlet olduğunu  göstermekle olur.

MİLLİ BİRLİK GÜNÜNDE

MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ

Ben gerçekleştirmekte olduğumuz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü hazırlıkları toplantısı vesilesiyle vatandaşlarımızı, vatanına, milletine, bayrağına sahip çıkan tüm kesimleri, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Milli Birlik Yürüyüşüne ve ardında Şehit Ömer Halisdemir Meydanına davet ediyorum.

ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM

Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor; başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere Vatanı, Milleti, Bayrağı uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor; kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİ BELİRTTİLER

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in Şimşek’in açılış konuşmasının ardından toplantı, katılımcılar görüş ve önerilerini dile getirdi.

HAZIRLIKLAR DETAYLICA GÖRÜŞÜLDÜ

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı ile ilgili yapılacak faaliyetler ve programlar görüşüldüğü toplantı; hazırlık çalışmalarının detaylı bir şekilde ele alınmasıyla son buld.

KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAK

Toplantı bitiminde 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlik programının önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

TOPLANTIYA KATILANLAR

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Niğde Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğit, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Gökhan, Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Kaymakamlar, Niğde Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Demir, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ramazan Yıldız, ilgili kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.