Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Niğde Anadolu FK Futbol Okulu Geleceğin Futbolcularını Yetiştirecek  

Niğde Anadolu Futbol Kulübü, Niğde’de 6-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik futbol okulu açtı.

CEVHERLER ORTAYA ÇIKARTILACAK

Niğde 5 Şubat Stadyumunda gerçekleştirilen açılış töreninde, Niğde’de futbol okulu açılmasının Türk futbolu ve Niğde için tarihi bir gün olduğunun altını çizen Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, “Profesyonel anlamda Niğde’de futbol okulu açmak demek, bu bölgedeki cevherleri ortaya çıkarmak demektir” dedi.

İLK MEYVESİ: FUTBOL OKULU

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “Bilindiği üzere Niğde Belediyespor Kulübü İzmir Altınordu Spor Kulübünün bünyesine girmiş doğal olarak iki kulüp tek çatı altında birleşmişti. Bu projeyle yeni bir oluşum meydana gelmişti. Bugünde bu oluşumun ilk meyvesi ilimize açılan futbol okulu olmuştur” diye konuştu.

BİZLERİ GURURLANDIRACAKLAR

Vali Yılmaz Şimşek, konuşmasında; “Ben, inanıyorum ki; bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz okulumuz sayesinde Anadolu’da keşfedilmeyi bekleyen genç yetenekler gün yüzüne çıkacak ve gerekli eğitimlerini almalarının ardından Türk futboluna ve dünya futbolunda önemli yerlere gelerek bizleri gururlandıracaklardır” ifadelerine yer verdi.

FUTBOLCU İHRAÇ EDEN ÜLKE

“Yerli ve milli futbolcularımız ön plana çıkarak Türkiye, futbolcu alan değil; futbolcu ihraç eden bir ülke konumuna gelecektir” diyen Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “ Ben, tekrar okulumuzun, ilimize, gençlerimize ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

SPORTMEN BİREYLER OLACAKLAR

Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ise, futbol okuluna devam çocukların hepsinin belki profesyonel futbolcu olmayacağını ama hepsinin sportmen bireyler olacağını aktardı. Türkiye‘de rol model olmaya çalıştıklarını aktaran Özkan, konuşmasında şunları söyledi:

ÇAYLAK DÖNEMLERİNİ GEÇİRECEKLER

“Çocuklar kıpır kıpır, biz onların içindeki cevheri yavaş yavaş görüp elekten geçirip onların en yeteneklilerini seçeriz. Önemli olan çocukların çocukluklarını yaşamalarını sağlamak. Burada A takımı hazırlayacağımız çocuklar, bir askerlik hizmeti gibi çaylak dönemlerini burada geçirecekler.

10 YILLIK PERİYOTLA ÇALIŞMA

Biz Niğde genelinde köy, kasaba, ilçelerin hepsine gideceğiz ve buradan 10 yıllık bir periyotta çalışma programına dahil edeceğiz. 10 yıllık diyorum çünkü bu iş insan bahçıvanlığı yani fidan diken bilir, tuğlayı tuğla üzerine koyan bilir, bu işler böyle boyacı küpü gibi içine sok çıkar şekliyle olmuyor.

SABREDECEĞİZ; GÖRECEKSİNİZ

Biz sabredeceğiz ve göreceksiniz 7-8 yılsonunda Niğde tamamen kendi çocuklarından oluşan kadrosuyla çatır çatır futbolun gereklerini yapan, tribünde izleyenlere keyif veren, bazen yenilen ama çokta yenen ama kendi toprağında yetişen çocukların ve Niğde formasını aşkla, sevgiyle giyen bir kültür oluşturacağız. Bu da bütün diğer şehirlerimize örnek olacak ve bir anda Türk futbolunda yavaş yavaş tüketen futboldan üreten futbola doğru bir geçiş başlayacak.”

GÖSTERİ MAÇI DÜZENLENDİ

Konuşmaların ardından Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in oğlu Yağız Alp Şimşek’in de bulunduğu takım oyuncuları arasında gösteri maçı düzenlendi.  Maçın ardından yine Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in oğlu Yağız Alp Şimşek, temsili olarak Anadolu FK Futbol Okuluna kayıt yaptırdı.

7 YAŞ GRUBU FUTBOL MAÇI

Dağıtılan yaklaşık 600 formayı alabilmek için çocukların kıyasıya mücadelesi renkli görüntülere sahne oldu. Özkan’ın çocuklara koşu yaptırdığı program, 7 yaş grubu çocukların futbol maçı oynandı. Ayrıca katılımcıların ve öğrencilerin hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından program son buldu.

                                               AÇILIŞ TÖRENİNE KATILANLAR

Niğde Anadolu FK Futbol Okulu açılış törenine Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek Hanımefendi, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Anadolu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, sporcular, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.