Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

NİĞDE PAHA BİÇİLMEZ YER

NİĞDE PAHA BİÇİLMEZ YER

 

Geçen hafta bazı ulusal basın ve köşe yazarlarının gündemine taşıdığı haberlerde, “Alman Otomotiv Devi Volkswagen, 1.3 milyar euro’luk yeni yatırımı için Türkiye’yi seçti”, Wolksvagen’in CEO’su Herbert Diess’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme etkili oldu” ve Volkswagen’in ilk planda Skoda ve Seat üretmesi bekleniyor” adlı yer almasının ardından yankıları çığ gibi büyüyor.

NİĞDE’YE KURULMASI ÇAĞRISI

Alman Otomotiv Devi Volkswagen’in Türkiye Distribütörü Aslen Niğdeli olan Doğuş grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’e fabrikanın en müsait yer Niğde’ye olması için Niğde Elele Derneği davette bulundu.

ÇAĞRIYA TAM DESTEK VERDİLER

Niğde Elele Derneği Başkanı Yusuf Güleç, derneğin toplantı salonunda basına ve tüm davetlilere yaptığı açıklamaya NİĞDEF Başkanı Zekeriya Kılıç, İHH Niğde başkanı Ömer Keskin, MİDDER Başkanı Ali Gökkuş ile Marangozlar Odası Başkanı Mustafa Yıldırım hazır bulunarak ortak fikirleri ile tam destek verdiler.

 

Niğde Elele Derneği Başkanı Yusuf Güleç, yaptığı basın açıklamasında ise şu ifadelerine yer verdi: 

“Bilindiği üzere Alman Otomotiv devi Volkswagen 1.3 Milyar Euroluk yeni Yatırım için Türkiye’yi seçti. sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girmesi ile Türkiye ile Bulgaristan arasında kararsız kalan dünya devi Volkswagen grubu Ülkemize yatırım yapmaya karar verdi.

GÜZELLİKLERLE DOLU

 MEDENİYETLER ŞEHRİ

Niğde, Vatanına ve milletine her zaman sadık olmuş, hiçbir zaman ihanet içerisinde bulunmamıştır. 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinde  en büyük etken olan milli şehidimiz Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in memleketi  güzelliklerle dolu bir medeniyetler şehri olmuş.

NİĞDE İÇİN ELELE VERMEK ZAMANI

Bugüne kadar ihmal edilen Niğde’miz Volkswagen grubunun Türkiye distribütörü olan hemşerimiz Doğuş grubu ailesi, Ülkemize yapacak yatırımı ve memleketi Niğde topraklarına yönlendirilmesini bir nebzede tüm Niğdeliler olarak görmek İstiyoruz.  Bunu yapabilecek çok güzel bir ortam olduğunu, siyasi ideolojik yada bölgesel çekişmeleri bir kenara bırakıp Niğde için Elele verilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

NİĞDE’NİN GELECEĞİNİ İNŞA EDEBİLMEK

Halktan biri genç ve çalışkan bir Valimiz, çok genç dinamik sempatik çalışkan iki tane AK Parti milletvekilimiz, tecrübeli olgun beyefendi, bir tane CHP Milletvekilimiz, yine genç çalışkan Niğde’nin geleceğini inşa edebilecek kapasitede gönül insanı bir Belediye başkanımız, güzel bir dost olan Niğde sevdalısı İl Genel Meclisi Başkanımız, bunun yanında İl Başkanlarımız, Kurum Müdürlerimiz, Bürokratlarımız, STK’larımız v.s. sanki Rabbim nasip etmiş bu kadar güzel idareciyi, yöneticiyi, bürokratı özel olarak bir araya getirmiş.

ŞAHENK’TEN RANDEVU TALEP ETTİLER

AK Parti Milletvekillerimizden Sayın Yavuz Ergun  ve Sayın Selim Gültekin beyler konuyla alakadar olup Doğuş grubundan randevu talep etmişler ve başka yatırımlar içinde diğer işadamlarıyla yoğun bir görüşme trafiği yaşıyorlar.

GÜNDEMDE KALMASINI SAĞLIYOR

Cumhuriyet Halk partisi Niğde Milletvekilimiz Ömer Fethi Gürer, Niğde’mizin adını her platformda heyecanla dile getiriyor ve gündemde kalmasını sağlıyor. Allah onlardan razı olsun.

TOPYEKUN GAYRET ETMELİYİZ

Lakin bu faaliyetleri sadece vekillerimizden beklemek yerine topyekun herkes üzerine düşeni yapmaya gayret ederse inanıyoruz ki, Niğde’miz çok güzel yerlere gelecektir.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ YATIRIM ALANI

Otomotiv sektöründe yatırım yapılacak yerler konusunda Kriterler arasında otomotiv sektörü yatırım alanı olması için limana yakın olması, Lojistik imkânın olması, işgücünün olması gibi zaruretler var.

NİĞDE’NİN SEKTÖR İÇİN (+)’LARI

Niğde  Mersin Limanı’na uzaklığı 190 kilometre Türkiye’nin en büyük metropollerinden birisi olan Ankara’ya uzaklığı 2020 yılında bitmesi planlanan otoban ile beraber 2 saat Türkiye’nin en büyük illerinden olan Adana Konya Kayseri gibi Vilayetler ile komşu olması, otobanın tamamlanmasının ardından İstanbul’dan kesintisiz Urfa’ya uzanan otoban hemen yanı başımızda. Yatırıma alınan en kısa zamanda yapılacağını düşündüğümüz hızlı trenimiz yanı başımızda.

SEKTÖRE UYGUN ÇOK GÜZEL ARAZİLER

Çok güzel ve verimli arazilerimiz, iş gücümüzle Niğde bu ve buna benzer  Yatırımı  Fazlasıyla hak ediyor. Fabrikanın kurulumunda gerekli arazi konusunda hepimizin bildiği üzere; dillere destan emen ovamız yada mevcutta atıl duruma düşmek üzere olan Birko’muz veya otoban kenarında bu işe elverişli çok güzel arazilerimiz mevcuttur.”

TEK DERDİMİZ İSTİHDAM YARATMAK

Öte yandan yapılan basın açıklaması sonunda Derneklerin Başkanları da ayrı ayrı yaptıkları konuşmalarında hep bir ağızdan yaptıkları ifadelerinde ise, “Tek derdimiz Niğde ve geleceğimizi emanet edeceğimiz gençler için iş    istihdamı” denildi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.