Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Öğrenci Kulüpleriyle Buluşma Şenliği

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğrenim görmek için yeni gelen öğrencilerin tanışması amacıyla “Öğrenci Kulüpleriyle Buluşma Şenliği” etkinliği gerçekleştirdi.

Yapılan etkinliğe Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Rektör  Prof. Dr. Muhsin Kar, Rektör Yardımcıları  Prof. Dr. İlyas Gökhan ile Prof. Dr. Cahit Tağı Çelik ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde toplam 67 kulübün katılımıyla düzenlenen etkinlik ile ilgili bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ailesi her geçen gün büyümeye devam ediyor. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında üniversitemizi tercih ederek farklı bölgelerden gelen öğrencilerimizi bir araya getirip onları birbirleri ile tanıştırmak istiyoruz. İlerleyen tarihlerde öğrenci kulüplerimizin düzenleyeceği etkinlikler ile öğrencilerimizin sosyal aktiviteleri artacak ve burada kurulan arkadaşlıklar kültürlenme ve sosyalleşme süreciyle devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Etkinliğin birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu kuvvetlendireceğini belirten Rektör Kar, “Kulüpler ilgi alanlarına göre öğrencilerin kendilerini müfredat dışında da geliştirebilmeleri için sorumluluk ve organizasyon kapasitelerinin gelişmesine katkı sağlar” şeklinde konuştu.

Farklı bölümlerdeki öğrencileri bir araya getirip onların birbirleri ile tanışmalarına vesile olan etkinlikte öğrenciler, üniversite yönetimine özellikle de ilgi ve alakasından dolayı Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar’a teşekkür etti.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.