Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Projeci Öğrenci Ödüllendirildi

Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi 9 Sınıf öğrencisi Emrullah Aktaş ve Danışman öğretmen Şengül Çınar katıldıkları MEV kolejinin düzenlediği Fen Biliimleri Olimpiyatında, Fizik dalında “Et ve et ürünlerinin  belirlenmesinde yeni bir yaklaşım: Ardunio lazer yöntemi” adli projesi ile 20 fizik projesi arasından Türkiye üçüncüsü oldu.

2 ÇEYREK ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ

İzmir Fen Lisesi, Aydın Fen Lisesi, Muğla Fen Lisesi gibi bir çok unlu fen liselerini eleyen Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi 9 Sınıf öğrencisi Emrullah Aktaş, 2 çeyrek altın ile ödüllendirildi.

ÖLÇÜM CİHAZI YAPTILAR

Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi 9 Sınıf öğrencisi Emrullah Aktaş ve Danışman öğretmen Şengül Çınar’ın maliyeti 150 TL olan projelerinin geliştirilerek küçük bir ölçüm cihazına dönüştürülebildi.  2 Ay suren uğraş sonucu öçlüm cihazı çalışır hale getirildi.

ÜÇÜNCÜLÜK SERÜVENİNİ ANLATTILAR

Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi 9 Sınıf öğrencisi Emrullah Aktaş ve Danışman öğretmen Şengül Çınar katıldıkları MEV kolejinin düzenlediği Fen Biliimleri Olimpiyatında, Fizik dalında “Et ve et ürünlerinin  belirlenmesinde yeni bir yaklaşım: Ardunio lazer yöntemi” adli projesi ile 20 fizik projesi arasından Türkiye üçüncüsü olmaları serüveni konusunda şöyle konuştular:

İŞTE PROJENİN DETAYLARI

“Ölçüm cihazı ile ete mavi lazer gönderdiğimiz de telefonunuza bu et dana eti, tavuk etidir diye mesaj geliyor, proje çok ilgi gördü, aletimizde bazı eksiklikler vardı. Bu yüzden birinciliği kaybettik. Etimiz dönmüş olmalıydı, soğutucu verilmedi.

OLİMPİYATLARA GİDECEĞİZ

Koyun, inek, dana, her turlu, İstanbul’da at ve domuz etini çok aradık ama temin edemedik. Etin ışığını geçirgenliğini ölçüp cinsini belirliyor.  26 Nisan’da İzmir Ege Lisesinin Bilim Olimpiyatına da davet edildik. Kendi imkanlarımızla gideceğiz.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.