Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Renkli Mutfaklar Atölyesi

Niğde Merkez Mehmet Akif Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve 2018 yılında Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’ndan hibe desteği almaya hak kazanan Erasmus+ projesi “Renkli Mutfaklar Atölyesi (2018-1-TR01-K102-052229) hareketliliklerini tamamlandı.

Niğde Merkez Mehmet Akif Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sedat Özdemir; “Almanya, Letonya ve Portekiz de hareketliliklere katılan öğrencilerimiz Avrupa mutfağını öğrenip deneyimleme imkanı bulmuş ve mesleki becerilerini geliştirmiştir” şeklinde konuştu.

MESLEKİ BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİ

Proje çıktılarının sadece mesleki becerilerin geliştirilmesi ile sınırlı kalmadığına vurgu yapan Mehmet Akif Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Özdemir, proje faaliyetlerine katılan öğrencilerin farklı ülke sosyal ve kültürel yapısı hakkında bilgi sahibi olduklarını, iletişim dili olarak İngilizceyi aktif bir şekilde kullanmalarına da bir fırsat sağladığını söyledi.

EUROPASS HAREKETLİLİK BELGESİ

Mehmet Akif Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Özdemir; “Hareketlilik sonucunda öğrencilerimizin edindikleri bilgi ve beceriler Europass Hareketlilik Belgesi ve ev sahibi kurum tarafından verilen Katılım Sertifikası ile belgelendirilmiştir. Böylece öğrencilerimizin istihdam edilme şansını arttıracak bir avantaj da sağlanmıştır” dedi.

RENKLİ MUTFAKLAR ATÖLYESİ

Niğde Merkez Mehmet Akif Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sedat Özdemir, Kurumları tarafından hazırlanan ve 2018 yılında Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’ndan hibe desteği almaya hak kazanan Erasmus+projesi “Renkli Mutfaklar Atölyesi (2018-1-TR01-K102-052229) hareketliliği konusunda şunları belirtti:

RENKLİ MUTFAKLAR ATÖLYESİ

NİĞDE-Mehmet Akif Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve 2018 yılında Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’’ndan hibe desteği almaya hak kazanan Erasmus+ projesi “Renkli Mutfaklar Atölyesi-Colourful Cusines Workshop (CCW)” hareketliliklerini tamamlamıştır. Projemizin yaygınlaştırma faaliyetleri devam etmektedir.

PORTEKİZ MUTFAĞINI TANIMA

Niğde Merkez Mehmet Akif Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Renkli Mutfaklar Atölyesi (CCW) Portekiz’in Braga şehrindeki işletmelerde 07 Nisan—20 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşen faaliyetlerde öğrencilerimiz Portekiz mutfağı ile ilgili bilgi ve becerilerini arttırırken, hem yabancı dillerini geliştirdi, hem de farklı kültürler hakkında bilgi sahibi oldular.

AVRUPA MUTFAĞINI DENEYİMLEME

06 Ocak –19 Ocak 2019 tarihlerinde Almanya’nın Mannheim kentinde başlayan ilk hareketliliğimizde öğrencilerimiz Alman mutfak kültürü, çorbaları, yemekleri ve dili konusunda çok farklı deneyimler elde ettiler.

Hareketliliklere katılan öğrencilerimiz Avrupa mutfağını öğrenip deneyimleme imkanı bulmuş ve mesleki becerilerini geliştirmiştir.

SOSYAL VE KÜLTÜREL YAPI BİLGİSİ

Projemizin çıktıları sadece mesleki becerilerin geliştirilmesi ile sınırlı kalmayıp proje faaliyetlerine katılan öğrencilerimiz farklı ülke sosyal ve kültürel yapısı hakkında bilgi sahibi olmuştur. Projemiz öğrencilerimizin iletişim dili olarak İngilizceyi aktif bir şekilde kullanmalarına da bir fırsat sağlamıştır.

EUROPASS HAREKETLİLİK BELGESİ

Hareketlilik sonucunda öğrencilerimizin edindikleri bilgi ve beceriler Europass Hareketlilik Belgesi ve ev sahibi kurum tarafından verilen Katılım Sertifikası ile belgelendirilmiş-tir. Böylece öğrencilerimizin istihdam edilme şansını arttıracak bir avantaj da sağlanmıştır.

ÖNEMLİ KAZANIMLAR EDİNDİRDİ

İkinci hareketliliğimiz Letonya’nın Daugavpils kentine 03 Mart-16 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşti. Hareketliliğimiz öğrencilerimize geleceğe hazırlanma konusunda önemli kazanımlar edindirdi.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.