Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’’ 81 ilde gerçekleştirilecek.

SARIKAMIŞ

ŞEHİTLERİNİ ANMA

Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 6 Ocak 2019 Pazar günü Şehit Ömer Halisdemir Meydanından Niğde Şehitliğine kadar yapılacak olan Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü düzenleyecek.

YÜRÜYÜŞ SAAT: 10.00’DA BAŞLAYACAK

6 Ocak 2019 Pazar günü Şehit Ömer Halisdemir Meydanında saat 10.30 Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü kapsamında Şehit Ömer Halisdemir Meydanından Niğde Şehitliğine Yürüyüş gerçekleştirilecek.

PROGRAMIN AKIŞI

BELLİ OLDU

Program saat 10.00’da saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlatılacak. Saat: 10.15’te protokol konuşmaları, saat: 10.30’da Şehit Ömer Halisdemir Meydanından Niğde Şehitliğine Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü yapılacak. Program saat: 11.00’de Niğde İl Müftülüğü tarafından Sarıkamış şehitlerine dua okunması, saat: 11.15’te çorba ikramı ile son bulacak.

ANLAMLI YÜRÜYÜŞE ÇAĞRI

Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Vatan, millet ve kutsal değerler uğruna 90 Bin askerimiz Kars Sarıkamış Allahuekber Dağları’nda şehit düştü. 6 Ocak 2019 Pazar günü saat 10.30’da 104. yıl önce Sarıkamış Allahu Ekber Dağlarında soğuktan donarak şehit olan 90 bin vatan kahramanının aziz hatıralarını yâd etmek ve “Gençlik Şühedanın İzinde” diyerek, Sarıkamış’ta Şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anacağız. Bu anlamlı günde gençlerimizle ve tüm halkımızla birlik ve beraberlik içinde şehitlerimizi yaşatmak için 6 Ocak 2019 Pazar günü saat 10.30’da Niğde Ömer Halisdemir meydanından Şehitliğe kadar yapılacak Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne davet ediyoruz” denildi.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.