Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

SIFIR ATIK PROJE TOPLANTISI YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yürütülen “Sıfır Atık Projesi” toplantısı, Vali Yılmaz Şimşek başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Vali Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Nebol, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü  Hamdi Görkem Gençtürk ile Niğde Belediyesi ve Çevre Müdürlüğü personeli katıldı.

Toplantıda, çevre dostu anlayışıyla atık oluşumunu en aza indirecek, oluşmuş atığı ise geri kazanabilecek bir yaşam şekli edinebilmemiz, atıkları kullanıp atmak yerine, kaynağından ayırarak, tekrar üretime dâhil edebilmemiz amacıyla başlatılan proje kapsamında, Niğde’de yürütülecek çalışmalar ele alınarak değerlendirildi.

Toplantıda ‘Sıfır Atık’ projesinin uygulanmasında tüm kamu kurumlarına sorumluluk düştüğünün altını çizen Vali Şimşek, “Yerel yönetimlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız kendi yetki alanları çerçevesinde projenin uygulanması konusunda çalışmalarını başlatmış bulunmaktadır. Bugünkü toplantımızda da hal hazırda devam eden projemize ilave etmemiz gereken ve projenin gelişmesi konusunda neler yapılabileceğini değerlendirdik” şeklinde konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.