Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Tamircilikten Avrupa Şampiyonluğuna

Niğde’de geçimini ayakkabı tamirciliği yaparak sağlayan üniversite mezunu Mehmet Tayfur, Antalya’da 29 ülkeden sporcuların katıldığı Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası’nda veteranlar branşında Avrupa şampiyonu oldu.

KİCK BOKS AVRUPA ŞAMPİYONU

Tarih öğretmeni olan, ancak atanamayan Mehmet Tayfur, baba mesleği olan ayakkabı tamirciliği yaparken bir yandan da Kick Boks sporu yaptı. Tayfur, Antalya’da yapılan ve 29 ülkeden 2 bin 800 sporcunun katıldığı Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası’nda veteranlar 74 kiloda Avrupa şampiyonu oldu.

TAMİRCİLİK BABA MESLEĞİ

Niğde’de şampiyonluk unvanı ile dönen Tayfur; “Üniversiteyi bitirdikten sonra baba mesleği olan ayakkabı tamirciliğini sürdürmeye başladık. Gündüzleri baba mesleği olan ayakkabı tamirciliği ile ekmek paramızı kazanırken, akşamları ise sporla uğraşıyordum” dedi.

HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu belirten Tayfur, “Ayakkabı tamiri yaparak ekmeğimi kazanmaya devam ederken yine antrenmanlarıma devam ediyorum. Yeni öğrenciler de yetiştiriyoruz. Hedefim, dünya kupasına katılıp orda büyük başarılar kazanıp al bayrağımızı göklere çektirmek” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.