Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Teknopark Niğde İçin Büyük Şans

 

 

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kampüs Yerleşkesinde 19000 metrekare alan üzerine kurulu ve İlimizin sanayisinin gelişmesi için sanayici-üniversite işbirliğinde büyük rol oynayan Teknoparkı ziyaret etti.

PROJELERE İLİŞKİN BİLGİ ALDI

Gerçekleştirdiği ziyarette Teknopark Yönetim Kurulu Üyeleri, ilimizde faaliyet gösteren sanayici işadamları, STK Temsilcileri ve ilgili kurum müdürleriyle düzenlenen toplantıya başkanlık eden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmut Alkan’dan Teknopark faaliyetleri ve yürütülen projeler hakkında bilgiler aldı.

BİLİM VE TEKNOLOJİ ARAÇLARI

Düzenlenen toplantının açılışında Teknoparkların, girişimci firmaların ve yeni fikir ve buluş sahiplerinin başarılı olabilmeleri için büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “Hepimizin bildiği üzere Teknoparklar, üniversite ve sanayi iş birliği sağlayan bir sistem olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca Teknoparklar, bilim ve teknoloji alanındaki buluşları ve gelişmeleri girişimciler ve bilim adamları aracılığıyla, sanayi alanına aktarmak için bir araçtır” dedi.

İLİMİZ İÇİN BÜYÜK ŞANS

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “Ülkemizde önemli bir konuma sahip olan Niğde Ömer Halisdemir üniversitesinde faaliyete geçmesi ilimiz için büyük bir şans olarak görülen Teknopark sayesinde projeler, somut çıktılara dönüştürülecektir. Yine Teknoparklar sayesinde yerli ve milli ürünlerinin sayısı ve çeşidi daha da artacaktır” diye konuştu.

                                               ÇABUK MESLEK SAHİBİ OLACAKLAR

“Ayrıca öğrencilerimiz, teknopark sayesinde teoride aldığı eğitimi pratiğe geçirme şansına sahip olacak” diyen Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “Bu şekilde öğrencilerimiz, bilinçli ve araştırma odaklı, ne istediğini bilen bakış açısıyla daha çabuk meslek sahibi olabilecekler. Yine Teknopark, öğrenicilerin eğitim hayatları sürerken iş hayatına atılabilecekleri son derece faydalı bir kurum” dedi.  

TEKNOPARK’TA SUNUM YAPILDI

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in konuşmasının ardından Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmut Alkan’ın sunum yaptığı toplantı, katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirmesi ile son buldu.

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Toplantı sonrası Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Teknoparkta faaliyet gösteren girişimci firmaları ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.