Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

TÜRKİYE GÜVEN HUZUR 2018-6 UYGULAMASI YAPILDI

Vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması ve başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesine yönelik “Türkiye Güven Huzur 2018-6” Uygulaması yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı ve gün boyu süren uygulamalarda av malzemeleri ve piroteknik satışı yapılan yerlere yönelik yapılan uygulamada 12 işyerinin kontrol edildiği ve suç unsuruna rastlanılmadığı belirtildi.

Akşam saatlerinde alışveriş merkezleri, park ve bahçeler, cafe ve yayalara yönelik yapılan uygulamada ise toplam 998 kişinin Genel Bilgi Taraması sorgulamasının yapıldığı , 2 bakaya ve 1 yoklama kaçağının yakalandığı bildirildi.

21:00 ve 23:00 saatleri arasında umuma açık ve eğlence yerlerine yönelik yapılan uygulamada ise 393 şahsa Genel Bilgi Taraması sorgulaması yapıldığı , kontrol edilen 15 araca 2 Bin 220 TL ceza işlem uygulandığı belirtildi.

30 umuma açık eğlence merkezinin de kontrol edildiği Türkiye Güven Huzur 2018-6 uygulamasında yapılan kontrollerde ekipler 2  adet av tüfeği ve 13 adet kartuş ele geçirdi.

Uygulama kapsamında 2 şahsa kapalı alanda sigara kullanmaktan da 258 TL para cezasının uygulandığı belirtildi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.