Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Türkiye ileriye taşınacaksa, bu eğitim yoluyla yapılacak

Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, eğitimdeki sorunları yerinde incelemek üzere Niğde’ye geldi. Niğde Şube Başkanı Mustafa Tüzen ile birlikte bünyesinde Hamle Gazetesi, Niğde Tv ve Ajans51.net’i barındıran Demirsoy Medya Grubunu ziyaret eden Yıldırım, Genel Yayın Yönetmenimiz Alparslan Başaran’la görüştü.
Niğde’de Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yanı sıra bir hafta boyunca tüm okulları tek tek ziyaret edeceklerini söyleyen Genel Başkan Yıldırım, eğitim sistemimizdeki eksik, yanlış ve sorunlar üzerine geniş çaplı bir araştırma yapacaklarını ifade etti. Uzun soluklu bir çalışmanın ardından elde edecekleri sonuçları bir rapor halinde Milli Eğitim Bakanlığı’na sunacaklarını kaydeden Yıldırım, eğitimdeki sorunların her kesimden ilgililerin görüş ve önerileri doğrultusunda ortak bir çalışmayla çözülebileceğine dikkat çekti.
Nitelikli işgücünün yalnızca kaliteli eğitimle yetiştirilebileceğinin altını çizen Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, “Türkiye ileriye taşınacaksa, bu eğitim yoluyla yapılacak” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.