Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Üniversite Yeni Eğitim-Öğretim Yılı İçin Öğrencilerini Bekliyor

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, öğrencilerin nitelikli bir üniversite yaşantısı geçirmesine katkı sağlamak amacıyla gerekli tüm hazırlıklarını tamamlayarak 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için öğrencilerini bekliyor.

Yeni kayıt yaptıran yaklaşık 5.000 öğrenci dahil toplam 29.000 civarı öğrenci ile yeni eğitim öğretim yılına 24 Eylül 2018’de başlayacak olan üniversitede; Biyoloji birinci öğretim bölümünün yanı sıra Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ikinci öğretim bölümü ilk defa öğrenci alarak eğitim öğretime başlayacak.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde; lisans programlarında doluluk oranı %76 olarak gerçekleşirken, ön lisans programları doluluk oranı %95, genel doluluk oranı ise %84 olarak gerçekleşti.

“Bilimin Aydınlığında Yeni Ufuklara Doğru” sloganıyla hareket eden Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; yeni bilgiler üreterek, bilgiyi ekonomik ve sosyal faydaya dönüştüren akademik programları ve öğrencileri içinde bulunduğumuz çağa uyum sağlayabilecek şekilde yetiştirmeyi ilke edinmiş deneyimli akademisyen kadrosu ile öğrencileri beklediklerini belirtti.

Üniversitenin kuruluşundan bugüne kadar büyük bir gelişme gösterdiğini ve bunun artarak devam edeceğini ifade eden Rektör Kar  ; “Araştıran, sorgulayan, katılımcı, evrensel düşünebilen, etik ve kültürel değerlere sahip bireyler yetiştirmek; bilim, teknoloji ve sanatın gelişmesini sağlayarak, çevreye saygı bilinci ile ülke ve bölgenin kalkınmasına katkıda bulunmak hedefiyle hareket etmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Üniversitemizi tercih eden öğrencilerimizin nitelikli eğitim öğretim almaları için var gücümüzle çalışmaya ve bu kutlu yolda yürümeye devam edeceğiz.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında üniversitemizde öğrenim hayatına devam edecek öğrenciler ile diğer bütün öğrencilerimize inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.” dedi.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.