Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Üniversitede Kadınlar Günü Etkinlikleri

 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla, “Kum Zambakları”, “Kadın Bilim İnsanları” adlı sergiler, “Akademisyen Kadın Olmak ve Toplumsal Cinsiyet” konulu panel, “Ev Kadınları İle Kadınlık Halleri” drama gösterisi ve “Kadın Bestekârları ve Âşıkları Eserleri” adlı konser etkinlikleri düzenlendi.

ÜNİVERSİTEDE BİR DİZİ ETKİNLİK

Etkinliklerin ilk gününde, Dr. Öğr. Üyesi Ela Ayşe Köksal’ın katkılarıyla düzenlenen “Kadın Bilim İnsanları” sergisi, Dr. Öğr. Üyesi Nalân Gördeles Beşer, Doç. Dr. Nil Bağrıaçık ve Dr. Öğr. Üyesi Muhittin Öztürk’ ün katkılarıyla “Akademisyen Kadın Olmak ve Toplumsal Cinsiyet” konulu panel, Dr. Öğr. Üyesi Murtaza Aykaç ve Dr. Öğr. Üyesi Nesrin Canpolat’ın katkıları ile “Kum Zambakları” adlı resim sergisi ve Niğde Dönence Sanat Merkezinin de katkı sağladığı “Ev Kadınları İle Kadınlık Halleri” adlı drama gösterisi yapıldı.

ÖĞRETİM ELEMANLARI SERGİSİ

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerin ikinci gününde, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü Sergi Salonunda ise “Öğretim Elemanları Sergisi” düzenlendi. Sergide Dr. Öğr. Üyesi Şemsi Altaş, Dr. Öğr. Üyesi Sibel Adar Cömert, Dr. Öğr. Üyesi Nalan Okan Akın, Öğr. Gör. Zübeyde Özdağ, Öğr. Gör. Hilmi Ege Soylu, Arş. Gör. Buse Kızılırmak, Arş. Gör. Çiğdem Doğan Özcan, Arş. Gör. Sema Öcal ile Arş. Gör. Deniz Özeskici’nin çalışmaları katılımcılar ile buluştu.

KONSER ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Büyük beğeni toplayan etkinlik programının son gününde Üniversitemiz Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Resul Bağı’nın şefliğini yaptığı “Kadın Bestekârları ve Âşıkları Eserleri” adlı konser etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikler sonunda Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, tüm emeği geçenlere teşekkür belgelerini takdim etti.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.