Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Yaz Tatili 14 Haziran Cuma Günü Başlıyor

 

 

Niğde’de her dereceli eğitim kurumlarında öğrenimlerini sürdüren öğrenciler 14 Haziran 2019 Cuma günü yaz tatiline girecekler.

3 AY TATİL YAPACAKLAR

İlimiz genelinde toplam 405 İlkokul, Ortaokul ve Lisede öğrenim gören 72 Bin 375 öğrenci karne sevinci yaşamalarının ardından 3 ay süreli tatil yapacaklar.

TOPYEKUN ÇALIŞMANIN ESERİ

Öğrenci Merkezli ve ülke eğitim sisteminin en üst düzeyde takip edildiği, Ülkemiz eğitim standartlarına başarılarıyla bir anlamda yön veren ilimiz öğrenci, öğretmen ve idarecileri kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, başarının topyekun bir çalışmanın eseri olduğunu söyledi.

BÜYÜK BİR BAŞARI ZİNCİRİ

“Bu başarı ilimizde görev yapan başta tüm öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere, tüm Milli Eğitim ailesinin mimarlığını yaptığı bir eseri ortaya koymuştur” diyen İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar; “Bu eser sınavlarda elde ettiğimiz Türkiye dereceleri ile bizleri onurlandıran büyük bir başarı zinciridir” dedi.

BAŞARI ZİNCİRİNİN HALKALARI

Öğrenciler ve öğretmenlerin her birinin bu zincirin birer halkası durumunda bulunduklarına işaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, konuşmasında; “Bir halkanın eksikliği başarımıza gölge düşürecektir. Artık görevimiz daha fazla gayret ile bu başarıyı korumak olacaktır” ifadelerine yer verdi.

VELİLERE UYARILAR

Velilere uyarılarda bulunan Yaşar, “Düşük not alan evlatlarınıza kızmayınız. Evlatlarımız doğru motive edildiklerinde bu hatalarını düzeltmek için başarı sağlayacaklardır. Bu konuda okullarımızda görev yapan idarecilerimiz ve rehberlik öğretmenlerimiz sizlere doğru yönlendirme konusunda katkı sağlayacaklardır” şeklinde konuştu.

HEDEF VE İLKELERİNİZ

Öğrencilere seslenen Yaşar, “Okulunuzu ve öğretmenlerinizi çok seviniz. Çünkü onlar sizin için her türlü fedakarlığı göze alarak bilgi paylaşımını ilke haline getirerek, neslimizin muasır medeniyetlere ulaşmasına vesile olmaktadırlar. Derslerinize çok çalışın. Bu gün Büyük Türkiye olmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Gelecekte sizlerin yönettiği bu ülke daha büyük, daha güçlü ve daha zengin bir Türkiye olacaktır. Hedef ve ilkeleriniz bu yönde olmalıdır” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.