Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanında Hizmetiçi Eğitim Kursu Verildi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce 06 -10 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında Niğde Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 4. sü düzenlenen “Yenilenebilir Enerji Kaynakları Solar Enerji Sistemleri Kurulumu” hizmet içi eğitim kursuna 20 Teknik Öğretmen kursiyer olarak katıldı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halis Erçatım’ın açılışını yaptığı kursa Türkiye genelinden de katılım sağlandı.

Şube Müdürü Halis Erçatım yaptığı açılış konuşmasında bu tür kursların Niğde’de olması, alanında uzman personeller tarafından verilmesi hem Yenilenebilir Teknolojiler alanında gelişimlerin sağlanması bilgi ve deneyimlerin aktarılması hem de Niğde’nin tanıtımı konusunda çok faydalı olacak diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet içi Eğitim Dairesi Eğitim Koordinatörü Mehmet Yazar’ın ve Eğitim Merkez Müdürü Harun Kısacık’ın gözetim ve denetiminde gerçekleştirilen kursa Türkiye’nin bir çok ilinden teknik öğretmenler katıldı.

Hizmet içi eğitim kapsamında bir hafta boyunca öğleye kadar alanında Uzman Teknik Öğretmenler Türker Yavuzer ve Umut Çelik’ in sunumları ve akabinde öğleden sonra gruplar halinde yapılan atölye çalışmaları ile devam edildi.

Atölye çalışmaları kapsamında, katılan öğretmenlere Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Güneş Enerjisi Sistemleri Kurulumları hakkında teorik ve pratik eğitimler verildi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.