Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

BARO BAŞKANI VE YÖNETİMİ ANKARA’DA

Niğde Barosu Başkanı Av. Osman Çimen ve Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nu ziyaret ederek çeşitli konularda görüş ve önerilerini anlattılar. 

3 BARO İLE DEĞERLENDİRME

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nu ziyarette Niğde Barosu, Ordu ve Sivas Barosu Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte değerlendirme toplantısı yapıldı.  Değerlendirme toplantısında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, yaptıkları ve yapılacak çalışmalarla ilgili gündemdeki konulara değindi.

EN ETKİLİ YOL DEVLET SINAVI

Hâkimlik, savcılık, noterlik ve avukatlık stajı için yeni bir sistem getirilmesinin zorunlu olduğuna vurgu yapan Feyzioğlu, “Sınav geldiğinde sınavı geçebilecek kalitede eğitim veremeyen Hukuk Fakülteleri doğal seleksiyon ile zaten düzelecek. Ayrıca sınav avukat sayısının kontrolsüz artışını da sınırlayacak. Sayın Adalet Bakanı ’nın bu konudaki açıklamalarına katılıyoruz. Özgürlükçü, çağı yakalamış hukukçular yetiştirmeliyiz. Bunun için de en etkili yolun devlet sınavıdır” dedi.

KDV VE SGK PRİMLERİ SORUN

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, “Avukatlık hizmetlerinin KDV’si çok yüksek, vatandaşların adalete erişimini engelleyecek seviyede. On binlerce avukatın SGK primini ödemekte sıkıntı çektiği de bir gerçek. Bu iki sorun için hem devletimizin kazanacağı hem de avukatları rahat ettirecek bir çözüm önerisi ile Maliye ve Adalet Bakanları’na gideceğiz” diye konuştu.

VATANDAŞLARIN MENFAATİNE

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, konuşmasında; “Her türlü milli meselede devlet diyoruz. Her milli meselede avukat camiası olarak devletin arkasında duruyoruz. Devletimizin de haklı taleplerimize olumlu yaklaşacağını biliyoruz. Neticede bu talepler sadece avukatlar için değil tüm vatandaşlarımızın menfaatinedir” ifadelerine yer verdi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.