Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Can Güvenliği İçin Kış Lastiği

 

Niğde’de havaların soğumasıyla birlikte kış lastikleri takılmaya başladı. Kaza riskini en aza indirgemek için kış lastiklerinin önemine vurgu yapan Özgüven Rot Balans ve Lastik İşletme Sahibi Osman Kılıç, “Güvenlik ve rahatlık artışı, kış lastiği kullanmanın iki temel avantajıdır”. Bir yandan, bunlar zincir kullanımına karşı tek etkili ve yasal alternatiftir” dedi.

RİSKLERİ VE TEHLİKEYİ AZALTIR

Özgüven Rot Balans ve Lastik İşletme Sahibi Osman  Kılıç; “Diğer taraftan, yağmur ve buzlanma gibi bazı meteorolojik olayların beraberinde getirdiği riskleri ve tehlikeyi azaltırlar. Kış lastikleri arabanın dört tekerleğine de takılmalıdır, Ekim’den Mayıs’a kadar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir” ifadelerine yer verdi.

KAR VE BUZDA ETKİLİ OLUR

Özgüven Rot Balans ve Lastik İşletme Sahibi Osman Kılıç, araçlarda kış lastiği kullanımı konusunda yaptığı değerlendirmede daha sonra şunları söyledi:

“Daima bulunulan yerin iklimi ve meteorolojik koşullarına bağlı olsa da kış lastikleri daha iyi performans göstermek, aşırı soğuklarda, düşük sıcaklıklarda ve kar veya buz üzerinde daha etkili olmak için tasarlanır. Kış lastikleri kullanmanın temel avantajları şu şekilde özetlenir:

KIŞ LASTİKLERİNİN AVANTAJI

Daha az suda kayma riski yaşama,yüksek yola tutunma ve yolu kavrama gücü ile daha az kaza yapma riski ve çok daha güvenli bir sürüş sağlanır. Islak yollar üzerinde daha kısa fren mesafeleri Kar, buz, su üzerinde veya çamurlu yüzeylerde araba kullanırken üst düzey güvenlik sağlanır.

İYİ PERFORMANS GÖSTERİYOR

Bununla beraber, kış lastikleri kullanmanın sağladığı bu avantajlar bütününden belirli koşullar ve durumlarda faydalanılır. Kış lastiklerinin bu sıcaklıktan itibaren geleneksel lastiklere göre daha iyi performans gösterdiği ortaya konmuştur” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.