Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Engelli Vatandaşların Yaşam Kalitesi Yükseliyor

 

10 – 16 Mayıs tarihleri arasında ülkemizde Engelliler Haftası olarak kutlanıyor. Hafta kapsamında Niğde’de bir dizi etkinlikler gerçekleştiriliyor. Niğde Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Altunhisar Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ortaklaşa program düzenledi. Düzenlenen programa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in eşleri Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, Niğde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Koca, Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk’ün yanı sıra birçok kurum müdürü katılım gösterdi.

Programda konuşan Niğde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Koca, son yıllarda hükümetin engelli vatandaşlarımızın yaşam kalite standartlarının yükseltildiğini belirtti. Koca konuşmasının devamında, “Niğde olarak baktığımızda 3 bin engelli vatandaşımızın evde bakım hizmetini gerçekleştiriyoruz. Kurumlarımızda 500 engelli vatandaşımızın da istihdamını sağlıyoruz. Yine 3 bin 500 engelli kartı ile engelli vatandaşlarımız ilimizde çeşitli haklardan yararlanmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın sadece bakımlarını yapmıyoruz onların sosyal hayatlarını da en iyi şekilde yaşamalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

Etkinlikler kapsamında merkezlere kalan engeliler tarafından hazırlanan şiirler, çeşitli oyun ve gösteriler katılımcılara sunuldu. Yapılan yarışmalarda kazananlara hediye takdimi protokol tarafından yapıldı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.