Ajans51.net
Niğde'nin Dünya'ya Açılan Kapısı

Niğde Yeni Projelerle Güzelleşecek

 

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Şehirler yaşayan varlıklardır. Çünkü şehirleri oluşturan sonuçta insanlardır. İnsanımızın yaşamı devam ettikçe ihtiyaçlarda zamana göre değişir. Dün ihtiyaç olan bugün ihtiyaç olmaktan çıkar. Bugün hiç ihtiyaç olmayan ve adı bile akılda olmayan bir konu yarın şehir için önemli bir ihtiyaç haline gelebilir” dedi.

BAŞKAN ÖZKAN HAMLE VE NİĞDE TV’DE

Hamle Gazetesi ve Niğde Televizyonu Bürosunu ziyaret eden Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Hamle Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Alparslan Başaran, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Av. Özgür Hakan Bilgili, editör İskender Çetin, Fatih Adaş, Arif Acındı, Kemal Işıklı ile sohbet ortamında görüşerek Belediye iş ve hizmetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BELEDİYECİLİKTE BİLGİ, BİRİKİM, TECRÜBE

“Niğde Belediyesi olarak bizlerde bu düşünceleri edindiğim 5 yıllık belediyecilik tecrübemle ortaya koyuyor ve her fırsatta halkımızı bizzat dinleyerek istek ve taleplerine cevap vermeye çalışıyoruz” diyen Belediye Başkanı Özkan; “3 buçuk yıllık Belediye Başkan Yardımcısıyken, Belediye Başkanı olarak göreve geldiğim son bir yıl ile birlikte toplamda 4 buçuk yıllık belediyecilik tecrübesi, bilgi ve birikim ile inşallah, belediyeciliği tanımıma bilgi edinme tecrübe edinme gibi zaman kaybı olmadan büyük projelerimizi de bir bir ortaya koyarak Niğde’mize hizmet etmenin düşüncesindeyiz” diye konuştu.

HİZMETLERE YENİ HİZMETLER EKLEDİK

Daha öncede belirttiği AK Belediyecilik hizmetlerinin kesintiye uğramadan artarak devam ettiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Özkan; “Görevi devraldığımda devam eden çalışmaların tamamlanmasının yanı sıra yapılan hizmetlere yeni hizmetler ekledik. Birçok projenin devamını sağlayarak tamamladık ve halkımızın hizmetine sunduk. Birçok yeni proje hazırladık. Geçen yıl göreve geldiğimiz günden bugüne küçük büyük neler yapmışız; kısaca bahsetmek sizler aracılığıyla halkımıza sunmak istiyorum. Belediye Başkan Yardımcılığım döneminde edindiğim bilgi, tecrübe ve birikimi son bir yıl içerisinde yaptığım Belediye Başkanlığı göreviyle daha da arttırarak, halkımızın ihtiyaçlarını ve taleplerini daha net görme ve bu taleplere cevap için, çözüm için projeler üretme imkânımız oldu” ifadelerine yer verdi.

MAKAM VE GÖNÜL

KAPIMIZI HİÇ KAPATMADIK

“Allah nasip ederse yeni dönemle birlikte zaman kaybetmeden, ihtiyacın ve çözümün ne olduğunu bildiğimiz bütün uygulamalarımızı hayata geçireceğiz” diyen Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Belediyeyi tanıyor, belediyeciliği biliyoruz. Şehrimizi de gerek esnaflık yıllarından gerekse 40 yıllık siyaset yıllarımdan beri biliyor, en ücra köşesine kadar tanıyorum.  İşte belediyecilikteki bilgi ve tecrübenin ilk adımları olarak halkımızın beklentisi olan küçük ama olmazsa olmaz birçok hizmeti gerçekleştirdik. Halkımızla birlikte iç içe istek ve talepleri dinledik. Hiç bir zaman makam kapımızı da gönül kapımızı da kapatmadık” dedi.

NİĞDE BİZİ BİZ NİĞDE’MİZİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ

Kısa süre içerisinde birçok projeye imza atan Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; konuşmasına devamla daha sonra şunları belirtti:

“Birçok hizmeti sunduğumuz 1 yıllık görev süremiz içerisinde halkımıza daha sunacağımız çok projemiz var. Niğde için geleceğe dönük, olmazsa olmazları diyeceğimiz projelerimiz olduğu gibi küçük ama gerekli olan projelerimizde mevcut. Çünkü Niğde’nin ihtiyaçlarını en iyi şekilde biliyor ve takip ediyoruz.

NİĞDE YENİ PROJELERLE GÜZELLEŞECEK

Yaklaşık 4 yılı Başkan Yardımcılığı, 1 yılı da belediye başkanlığı görevim boyunca kazandığım belediyecilik tecrübem, deneyim ve bilgi birikimiyle son bir yılda hem hizmet ürettik, hem de geleceğe dönük vatandaşımızın isteklerini ve şehrimizin gelişimi için olmazsa olmazları tespit ettik. Rahatça söyleyebilirim ki, geleceğe dönük hazırladığımız projeler ile Niğde’miz daha güzel olacak.

LAFTA DEĞİL; ÖZDE DEĞİŞTİRECEĞİZ

Niğde için en iyiye en güzele ulaşma yolunda görev tarafımıza tevdi edildiği taktirde belediyeyi tanıma, belediyeciliği anlama, halkın isteklerini tespit konularında zaman kaybetmeden yolumuza devam edeceğiz ve projelerimizi bir bir uygulayarak Niğde’mizin çehresini lafta değil, özde değiştireceğiz. Son bir yıl içerisinde istek talep ve problemlerin hepsine çözüm bulma yolunda önemli gayret sarf ettik.

200 BİN KİŞİYE BELEDİYE HİZMETİ

Ancak zaman zaman karşılaştığımız, 10 metre asfalt, 5 metre kilit parke taşı, sokaklarda ki üst yapı veya alt yapıda meydana gelen arızalar gibi konularda şikayetler gelmekte olup, bu istek ve şikayetler de elbette normaldir. Çünkü şehrimiz nüfusu her ne kadar tabelada 142 Bin olsa da, köy, kasaba ve çevre şehirlerden gelen misafirlerimizi sayarsak günlük olarak 200 Bin kişiye belediye olarak hizmet vermekteyiz.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.